شهردار اصفهان با تاکید بر اینکه تمام پروژه‌هایی که در بودجه سال ۹۵ دیده شده در حال کلنگ‌زنی است، گفت: بودجه سال ۹۶ شهرداری نیز با رویکرد تکمیل ابرپروژه‌ها و طرح‌های محله‌محور در حال تنظیم است.

به گزارش اداره ارتباطات رسانه‌ای شهرداری اصفهان، مهدی جمالی‌نژاد در حاشیه آیین بهره‌برداری و آغاز عملیات اجرایی پروژه‌های منطقه ۸ که در قالب سی و چهارمین برنامه «هر هفته چند افتتاح» برگزار شد، با اشاره به آغاز عملیات اجرایی فرهنگسرای ریحانه در محله طامه با مساحت ۲ هزار و ۵۰۰ متر مربع و با اعتباری بیش از ۵.۵ میلیارد تومان اظهار داشت: با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته قرار است این پروژه تا اواسط سال آینده به بهره‌برداری برسد.

وی بهره‌برداری از ادامه خیابان نوبهار به طول ۶۰۰ متر و عرض ۴۵ متر با هزینه‌ای بالغ بر ۱۴ میلیارد تومان را از دیگر طرح‌های در دستور کار شهرداری اصفهان در این برنامه عنوان کرد و افزود: همچنین امروز فرهنگسرای صدرا «یادمان شهدای بهرام‌آباد» و بوستان جنب فرهنگسرای محله بهرام‌آباد به بهره‌برداری رسید.

شهردار اصفهان در ادامه با بیان اینکه شهروندان محله بهرام‌آباد همیشه نسبت به بی‌توجهی‌هایی که صورت گرفته است، انتقاد داشته و بارها این موضوع را اعلام کرده‌اند، ادامه داد: از این رو رویکرد ما در کنار ابرپروژه‌ها، پروژه‌های محله‌محور همچون طرح‌های فرهنگی، فضای سبز و عمرانی است.

وی به پویایی شهر اصفهان با توجه به رکود سنگین حاکم بر کشور اشاره کرد و افزود: همچنین رویدادهای جهانی در اصفهان نیز به صورت روتین در حال برگزاری است که اجلاسیه جهانی صنایع دستی نمونه بارز آن به حساب می‌آید.

جمالی‌نژاد در ادامه با اشاره به تاخیر در بهره‌برداری از فاز دوم خط یک متروی اصفهان، افزود: این پروژه از حدود یک ماه گذشته تاکنون آماده بهره‌برداری است و برای افتتاح از آن آماده حضور معاون اول رئیس جمهور هستیم.

وی بیان کرد: البته این پروژه قرار است به صورت آزمایشی تا سفر معاون اول رئیس جمهور به اصفهان فعالیت داشته باشد.

شهردار اصفهان در ادامه با اشاره به اینکه با توجه به وضعیت اقتصادی کشور پروژه‌های عمرانی در شهر اصفهان متوقف نشده است، گفت: عملیات اجرایی نمایشگاه بین‌المللی و تقاطع غیر همسطح استقلال در حال اجرا است.

وی با بیان اینکه تمام پروژه‌هایی که در بودجه سال ۹۵ دیده شده در حال کلنگ‌زنی است، افزود: بودجه ۹۶ نیز با رویکرد تکمیل ابرپروژه‌ها و طرح‌های محله‌محور در حال تنظیم است.