به گزارش پایگاه خبری ربیع،نام‌گذاری محل با پیشنهاد روابط عمومی شهرداری منطقه ۳ و تأیید کمیته نام‌گذاری به نام یکی از شهدای والامقام تفحص که در خرمشهر به این مقام رفیع نائل آمدند، انجام شد.

این بوستان محله‌ای با برنامه‌ریزی و تلاش شبانه‌روزی بخش‌های مختلف شهرداری منطقه ۳ در مدت زمان ۷۲ساعت طراحی، انجام و به بهره‌برداری رسید .

شهردار همدان در این مراسم ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس، افزود: بالا بردن سطح کیفیت زندگی شهروندان با رویکرد توسعه متوازن و عدالت‌محورانه پروژه‌های عمرانی در تمام نقاط شهر در دستور کار مدیریت شهری قرار دارد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۳ همدان، عباس صوفی با بیان اینکه ایجاد پارک‌ها با رویکرد افزایش شور و نشاط اجتماعی، ایجاد چهره مناسب در مناطق مختلف و توسعه فضای سبز انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: پارک شهید عزیزی نیز در همین راستا و با استقرار امکانات مختلف برای رفاه حال اهالی این محله مدنظر قرار گرفته است .

وی در قسمت دیگری از سخنان خود با اشاره به جایگاه رفیع شهدای دفاع مقدس افزود: شهرداری در مناسبت‌های مختلف سال اعم از ایام محرم، هفته دفاع مقدس در کنار سایر مجموعه‌های فرهنگی اقدامات متنوعی را انجام داده است.

صوفی در پایان تأکید کرد: فضاسازی، نصب المان شهدا در بیشتر نقاط شهر، برپایی نمایشگاه و برگزاری نشست‌هایی با محوریت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از اقدامات مهم شهرداری در هفته دفاع مقدس محسوب می‌شود.

نایب رئیس شورای اسلام شهر همدان نیز ضمن اهمیت توجه به جایگاه رفیع شهدای ۸ سال دفاع مقدس، اقدامات شهرداری را در حوزه ترویج ارزش‌های دینی بی‌نظیر دانست و تصریح کرد: انجام این‌گونه پروژه‌ها با محوریت ایجاد رفاه برای شهروندان و به استناد بودجه مصوب شورا در دستور کار قرار دارد .

اکبر کاووسی‌امید در ادامه افزود: خوشحالیم که پروژه‌های عمرانی در شهر با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت انجام می‌شود و این موضوع در زنده نگاه داشتن یاد و خاطره شهدای عزیز و خانواده‌های محترمشان بسیار حائز اهمیت است .

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و امور مالی شورای اسلامی شهر نیز ضمن تشکر از شهردار منطقه ۳ و تمامی کارکنان این مجموعه، گفت: سرعت بالا و جهادی‌گونه بودن پروژه‌ها در سطح منطقه ۳ که با کیفیت توأم شده، رضایتمندی شهروندان را به‌دنبال داشته است و این موضوع بسیار ارزشمند است. حمید بادامی‌نجات در ادامه با اشاره به سرعت انجام پروژه در سطح این منطقه افزود: اقدامات خوبی در زمینه توسعه سرانه فضای سبز در این منطقه انجام شده است که این موضوع در شهرک شهید مدنی به‌دلیل تراکم بالای جمعیت چشمگیر بوده است.

وی خاطرنشان کرد: پارک شهید ارسلان عزیزی نیز با همین رویکرد با سرعت بالا و با هدف افزایش سرانه فضای سبز و ایجاد شور نشاط بین شهروندان عزیز افتتاح شده است.

رئیس کمیسیون نظارت، حقوقی و اداری شورای شهر همدان نیز با بیان اینکه ساخت پارک‌های منطقه‌ای و محلی در ۳ سال گذشته در دستور کار بوده است، افزود: این موضوع با هدف توسعه فضای سبز و با هدف ایجاد فضایی برای گذران ساعات خوش و ایجاد شور و نشاط برای شهروندان انجام شده است که خوشبختانه مجموعه شهرداری نیز در این زمینه عملکرد مناسبی از خود برجای گذاشته است.

علی فتحی در ادامه، ضمن تبریک هفته دفاع مقدس به خانوادهای شهدا، جانبازان و ایثارگران خاطرنشان کرد: سرعت عمل، کیفیت، تلاش شبانه‌روزی در کنار ایجاد توازن در پرو‍ژه‌های عمرانی از خصوصیات بارز شهرداری منطقه ۳ محسوب می‌شود و این موضوع رضایتمندی شهروندان را به‌دنبال داشته است که افتتاح پارک با نام مبارک شهید ارسلان عزیزی در ۷۲ ساعت یکی از مصادیق این‌گونه پروژه‌ها است.

وی ابراز کرد: ارتقای کیفیت زندگی شهروندان و توسعه پایدار شهر همدان در نقاط مختلف از سیاست‌های اصلی شورای شهر و شهرداری است که با تمام توان به‌دنبال تحقق این موضوع هستیم.

مدیر شهرداری منطقه ۳ نیز در حاشیه برگزاری مراسم افتتاح بوستان محله‌ای شهید عزیزی ضمن ارج نهادن به جایگاه رفیع شهدا، گفت: این پروژه با ابعاد ۳ هزار مترمربع و با امکاناتی نظیر وسایل بازی، نیمکت، روشنایی در سریع‌ترین زمان ممکن، در مدت ۷۲ ساعت به بهره‌برداری رسید .

محمدرضا فیضی‌منش در ادامه اظهار کرد: توسعه فضای سبز با محوریت ایجاد شور و نشاط اجتماعی بین اهالی مناطق مختلف و ایجاد سیمای مناسب از اولویت‌های کاری شهرداری منطقه ۳ محسوب می‌شود .

وی خاطرنشان کرد: درحال‌حاضر با افتتاح این پروژه شاهد وجود ۱۹ پارک در مناطق مختلف شهرک مدنی هستیم و با برنامه‌ریزی انجام شده یک هکتار از پارک ۶ هکتاری گلستان به بهره‌برداری خواهد رسید. فیضی‌منش در پایان با بیان اینکه نامگذاری این محل با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت با تأیید کمیته نامگذاری انجام شده است، افزود: گونه‌های مختلف گیاهی از قبیل افرا چند ساله، رز هفت گیاه، توکا و شیر خشت در آن به‌کار برده شده است .

پدر شهید ارسلان عزیزی نیز ضمن تشکر از شهرداری منطقه ۳، به‌دلیل نامگذاری این بوستان احساس وصف‌ناپذیر خود را به‌گونه‌ای جالب بیان کرده و افزود: ترویج فرهنگ جهاد شهادت در کنار زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا بسیار ارزشمند است.

وی ادامه داد: امیدواریم این‌گونه اقدامات در سطحی گسترده‌تر در تمام مناطق شهر انجام شود و عملکرد شهرداری الگوی سایر ارگان‌ها در این زمینه قرار بگیرد.

در پایان این مراسم از خانواده شهید ارسلان عزیزی و جمعی از کارکنان شهرداری منطقه ۳ با اهدای لوح یادبود و هدایای معنوی تجلیل شد.