به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای ، داریوش امانی معاون وزیر راه و شهرسازی و رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در نشست ویدئو کنفرانسی که با موضوع راهداری زمستانی و با حضور معاونان و مدیران کل ستادی و استانی این سازمان برگزار شد ، با اشاره به این مطلب افزود :
بر اساس پیش بینی سازمان هواشناسی طی ١٠ الی ١۵ روز آینده ، بارش ها در استانهای مختلف کشور ادامه دارد که این امر لزوم اجرایی شدن برنامه های تعیین شده در مراحل قبل ، حین و بعد بارشها و تدقیق در اجرای مراحل اجرایی عملیات های راهداری زمستانی را ضروری می سازد.
وی گفت :
تاکید بر این است که هیچ راه اصلی و شریانی در این فصل نباید مسدود باشد و امیدواریم خدمات ارزنده ای را در چارچوب وظایف و اختیارات سازمانی به مردم ارایه کنیم.
امانی اظهار داشت :
در خصوص تامین معیشت و افزایش رفاه راهداران تلاشگر ، جلسات و بررسی های مطلوبی انجام شده است که پیش بینی می شود با توجه به راهکارهای قانونی موجود بتوانیم در این خصوص اقدامات لازم را انجام دهیم .
رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای همچنین گفت :
در برخی از استانها تعاملات مناسبی از سوی ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده ای در جهت توجیه ضرورت اجرای پروژه های اولویت دار حمل و نقل جاده ای و راهداری در آن استان انجام می شود که این تعاملات استانی و اجرای پروژه های یادشده ، می تواند به همه استانها تسری یابد .
امانی گفت :
در این راستا حضور ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استانها در کمیسیونهای عمرانی استانداریها ، پاسخگویی به مردم از طریق جراید و رسانه ها مورد تاکید است .
وی خاطر نشان کرد:
با اقدامات انجام شده در زمینه تامین اعتبارات ، برنامه های اجرایی ، بخشنامه ها و دستورالعملهای ابلاغی ، امیدواریم تا پایان سال اهدافی که از قبل تعریف شده است و جزو برنامه های سازمان بوده است ، تحقق یابد و با اتمام پروژه های در دست اقدام با کمک اعتبارات سازمان و همت نمایندگان مجلس ، طعم شیرین اجرای این پروژه ها را مردم بچشند و از آن استفاده کنند .
در ادامه این نشست تخصصی اعضای هیات عامل و معاونان سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای نیز به تشریح موارد مرتبط با آن معاونت در جهت اجرای دقیق تر و بهتر طرح راهداری زمستانی سال جاری پرداختند .