خسروی وفا گفت: ای شهدای عزیز ما بار دیگر در این بهشت تخت فولاد عهد و پیمان می بندیم و میثاقمان را تجدید می کنیم همان راهی را که شما ادامه دادید ما هم در دستگاه قضایی جمهوری اسلامی ادامه بدهیم.

به گزارش ربیع به نقل از صاحب نیوز ، رئیس‌کل دادگستری استان اصفهان در مراسم تجدید میثاق با شهدا صبح امروز در گلستان شهدا اصفهان اظهار کرد: ایام هفته قوه قضاییه با ایام شهادت مولای متقیان امیرالمؤمنین مظهر عدالت هم‌زمان‌شده است.

احمد خسروی وفا با بیان اینکه امام علی (ع) امیر عارفان، مظلومان و عدالت در تمام دوران ها است، گفت: بر خود لازم می دانم از همکارانم در دستگاه قضایی استان تشکر کنم که به معنای واقعی کلمه عدالت را در حال اجرایی کردن هستند.

وی ادامه داد: در دستگاه قضا به دنبال این هستیم که تراز قضاوت در استان را به تراز قضاوت حضرت علی (ع) برسانیم، البته مشکلات و کمبودهایی در دستگاه قضایی استان وجود دارد که با همت بلند، کارکنان هر روز بهتر از قبل توان خودشان را مصروف اجرای عدالت می کنند.

* تجدید میثاق کارکنان دستگاه قضا استان اصفهان با شهدا

رئیس کل دادگستری استان اصفهان در خصوص فلسفه جمع شدن امروز افراد در این مراسم در محضر شهدای اصفهان اظهار کرد: دلیل جمع شدن ما امروز در این مکان مقدس در محضر عظیم‌الشأن شهدا این است که شهدا ناظر بر اعمال و گفتار ما هستند.

خسروی وفا ادامه داد: ای شهدای عزیز ما بار دیگر در این بهشت تخت فولاد عهد و پیمان می بندیم و میثاقمان را تجدید می کنیم همان راهی را که شما ادامه دادید ما هم در دستگاه قضایی جمهوری اسلامی ادامه بدهیم.

وی افزود: ای شهید بزرگوار و ای شهدای بزرگوار هفتم تیر تلاش خواهیم کرد و تمام همتمان را در دستگاه قضایی صرف این خواهیم کرد که مهم‌ترین کلمه بشریت یعنی عدالت را اجرایی بکنیم.

رئیس کل دادگستری استان اصفهان با بیان اینکه امیدواریم بتوانیم راه شهدا را ادامه بدهیم، گفت: ای شهدا تبعیت محض خودمان را نسبت به ولایت فقیه و وفاداری مجدد خودمان اعلام می کنیم.

* خصیصه اصلی دستگاه قضا اجرای عدالت است

در ادامه حجت الاسلام سید حسین بهشتی نژاد ضمن تسلیت شهادت حضرت علی (ع) و شهدای ۷ تیر گفت: این هم‌زمانی حاوی پیام ها و نکاتی است.

وی با بیان اینکه شیعه علوی، هاشمی، فاطمی و مجاهد است، اظهار کرد: اولین خصلت فرزندان و سلاله اهل بیت (ع) بعد از انتساب به رسول الله (ص)، مجاهد بودن در راه خداست که جهاد نیز با شهادت عجین شده است.

حجت الاسلام بهشتی نژاد با اشاره به ترور نافرجامی که علیه رهبر معظم انقلاب در ۶ تیر ۱۳۶۰ اتفاق افتاده بود، گفت: خداوند ایشان را برای ما حفظ کرد و امروز شاهد هستیم که ایشان چگونه کشتی نظام جمهوری اسلامی و انقلاب را با وجود تمام تلاطم‌های متعدد و فتنه‌هایی که علیه نظام توسط دشمنان خارجی و داخلی به وجود می آورند، مدیریت می کنند.

مدیر کل سابق تبلیغات اسلامی استان اصفهان با اشاره به این که خصیصه اصلی دستگاه قضا اجرای عدالت است، گفت: در قرآن کریم تاکیدات فراوانی به این امر شده است، همچنین اصلی ترین جهت ظهور حضرت ولی امر (عج) یملأ الله به الارض قسطا و عدلا- است.

وی با بیان اینکه خدمات قوه قضاییه بر کسی پوشیده نیست، تصریح کرد: این شغل حساسیت بالایی دارد، گویا کسانی که به قضاوت مشغولند در حال بازی با آتش هستند ولی اگر مراقبت کنند برای آنها بهشت برین می شود.

حجت الاسلام بهشتی نژاد با اشاره به ظرفیت عظیمی که در اصفهان وجود دارد، اظهار کرد: دستگاه قضایی استان با یک همت مضاعف و با تابلوی نورانی امیرالمومنین علی (ع) به سمت قله سعادت حرکت بکنند.

وی با بیان اینکه امام خمینی (ره) در مورد شهید بهشتی فرموده بودند من او را یک فرد متعهد، مجتهد، متدین، علاقه‌مند به ملت و علاقه‌مند به اسلام و به‌دردبخور برای جامعه خودمان می‌دانستم تأکید کرد: میراث به هم ریخته دستگاه قضایی رژیم پهلوی به دست شهید بزرگوار بهشتی رسید و ایشان تحولات بسیار گسترده ای را در دستگاه قضایی نظام جمهوری اسلامی به وجود آوردند.

مراسم تجدید میثاق با شهدا در هفته قوه قضاییه با حضور استاندار اصفهان، رئیس‌کل دادگستری استان اصفهان، رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان اصفهان، دادستان عمومی و انقلاب اصفهان، شهردار و اعضای شورای شهر اصفهان و جمعی از مسئولان قضایی، خانواده معزز شهدا و اقشار مختلف مردم در گلستان شهدا اصفهان صبح امروز برگزار شد.