به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان اصفهان، با حضور مهندس علوی مدیرعامل شرکت و مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان از برگزیدگان شرکت گاز استان اصفهان در حوزه HSE   به مناسبت هفته ایمنی و آتش نشانی تقدیر به عمل آمد.

سید مصطفی علوی،ضمن تقدیر از برگزیدگان HSE  شرکت گاز استان اصفهان، با تاکید بر اینکه کار بدون ایمنی تعریف نشده و در این شرکت جایگاهی ندارد گفت: تمامی کارکنان موظف هستند قبل از انجام هر کاری الزامات ایمنی آن کار رابشناسند و رعایت کنند.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان، افزود: یکایک کارکنان شرکت باید خود را عضوی ازHSE  بدانند و نسبت به مسائل ایمنی و محیط زیست حساس باشند.

وی، با اشاره به اینکه بیشتر اتفاقات در اثر بی توجهی و سهل انگاری های کوچک و ساده رخ می دهند،بیان داشت: حوادث قابل پیش بینی که در اثر عدم  رعایت ایمنی های لازم اتفاق می افتد و گاهاً موجب خسارات جبران ناپذیری می شود  قابل گذشت نیست.

مهندس علوی تصریح کرد:  نیروی انسانی بزرگترین و ارزشمندترین سرمایه این شرکت  است و جدی گرفتن

ایمنی آن یکی از الزمات مهم این شرکت در حوزه HSE  است.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان، با تاکید بر ارتقای سطح دانش ایمنی افراد گفت: در این شرکت به طور منظم و از پیش تعیین شده مانورهای ایمنی و تخصصی برگزار می شود ولی لازم است دامنه اجرای آنها در زمینه های مختلف گسترده تر گردد.

مهندس علوی، همچنین نظارت بر کار پیمانکاران و الزام آنها به رعایت دقیق ایمنی را  مورد تاکید قرار داد و گفت: حوادث در اثر بی توجهی پیمانکار و عدم نظارت صحیح اتفاق می افتد.

نیاز به ایمنی را در مردم جدی تر کنیم

در ادامه مدیرکل مدیریت بحران استانداری نیز با تبریک هفته ایمنی و آتش نشانی بیان داشت:  شرکت گاز استان اصفهان در زمینه ی ایمنی و حفاظت از محیط زیست یکی از شرکت های برتر در استان بشمار می رود.

مهندس شیشه فروش گفت:  بعد از انقلاب صنعتی در جهان و توسعه صنایع، متاسفانه شیوع گاز های گلخانه ای در جو ، خشکسالی های شدید اخیر، جاری شدن سیل در برخی مناطق ،شیوع ریزگردها و … که ناشی از عوامل انسانی است  وضعیت اقلیم را دستخوش تغییرکرده است.

وی افزود:  مردم نیاز به ایمنی را  آنگونه که باید جدی نمی گیرند ،یکی از وظایف کسانی که در حوزه HSE  فعالیت می کنند  شناسایی این نیاز اساسی به افراد جامعه است.

شیشه فروش گفت: خوشبختانه ما از نظر دانش ایمنی در سطح بسیار خوبی هستیم اما هنوز یقین نداریم که عامل حوادث هستیم.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری، از  اجرای طرح جامع بیابان زدایی و شناسایی کانون های گرد و غبار طرح ترافیک، افزایش ناوگان عمومی حمل و نقل در استان اصفهان خبر داد و گفت: شرکت گاز استان،در راستای سوخت رسانی و جایگزین کردن این سوخت پاک به جای سوخت های فسیلی نقش موثری داشته است.

وی، با اشاره به برودت هوا و نزدیک شدن فصول سرد سال بیان داشت: در بخش مصرف کنندگان خانگی و صنعتی گاز طبیعی مردم باید استانداردهای ایمنی را بیشتر بشناسند و رعایت کنند تا شاهد حادثه ی ناگواری نباشیم.

لازم به ذکر است، در پایان این نشست برتر ین های حوزه HSE  شامل؛ نواحی برتر، واحد ستادی برتر، نفرات برگزیده و پیمانکاران برتر تقدیر به عمل آمد.