مدیر حوزه‌های علمیه خواهران اصفهان از امضای تفاهم‌نامه میان مدیریت حوزه علمیه و سپاه صاحب‌الزمان (عج) برای اجرای طرح‌های بصیرت افزایی خبر داد.

به گزارش ربیع به نقل از تسنیم ، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید مهدی ابطحی ، با اشاره به اجرای طرح‌های بصیرت افزایی در حوزه‌های علمیه خواهران اصفهان اظهار داشت: برای اجرای طرح بصیرت افزایی در قالب فعالیت‌های فرهنگی ۵ ساعت در هفته در نظر گرفته ‌شده که در حوزه علمیه خواهران روز چهارشنبه برای این برنامه انتخاب ‌شده است.

وی با بیان اینکه اکثر حوزه‌های علمیه کشور دارای پایگاه‌های بسیج هستند، افزود: ایجاد پایگاه‌های بسیج در حوزه‌های علمیه مزایایی دارد، نخست اینکه خواهران حوزه‌های علمیه به‌عنوان مربی در طرح‌ها صالحین سپاه شرکت می‌کنند و دیگر اینکه اگر قصد اجرای طرح بصیرت افزایی برای حوزه‌ها وجود داشته باشد از روحانیون شاغل در سپاه استفاده می‌شود.

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران اصفهان از امضای تفاهم‌نامه میان حوزه علمیه و سپاه صاحب‌الزمان (عج) خبر داد و گفت: با همکاری میان مدیریت حوزه‌های علمیه و نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه صاحب‌الزمان (عج) برای اجرای برنامه‌های بصیرت افزایی می‌توان از حضور روحانیون سپاه بهره برد.

وی گفت: حوزه‌های علمیه خواهران برنامه‌ای منسجم و منظم را برای طول سال در نظر می‌گیرند که از آن جمله می‌توان گفت مسائل فرهنگی در برنامه‌های آموزشی و پژوهشی تحت یک برنامه منسجم ویژه خواهران تنظیم ‌شده است.

حجت‌الاسلام ابطحی با بیان اینکه امسال سال فاطمی است، بیان کرد: حوزه‌های علمیه خواهران به سبک زندگی فاطمی عنایت ویژه‌ای دارند ازاین‌رو سبک زندگی حضرت زهرا (س) و حضرت زینب (س) را سرلوحه برنامه‌های سال جاری خود در حوزه‌های علمیه قرار داده‌اند.

وی به آمار مشارکت طلاب حوزه‌های علمیه در سال جاری اشاره و تصریح کرد: خوشبختانه مشارکت در طرح‌های حوزه‌های علمیه در سال جاری رضایت‌بخش بوده است اما ظرفیت‌های بیشتری در این زمینه وجود دارد.

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران اصفهان تصریح کرد: امسال استقبال طلاب از حوزه‌های علمیه خواهران بسیار خوب بوده و مشارکت طلاب در اصفهان نسبت به‌کل کشور بیشتر است، همچنین طلاب داوطلب از طریق مصاحبه انتخاب می‌شوند و در این زمینه امتحان ورودی برای آن‌ها برگزار نمی‌شود.

وی خاطرنشان کرد: میزان سنجش علمی افراد از طریق تحصیل آن‌ها در آخرین سالی که به تحصیل پرداختند، پایه‌گذاری می‌شود و از بین افراد داوطلب بهترین فرد برای شرکت در حوزه‌های علمیه انتخاب می‌شود.