به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای ، مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی در سفر به استان خوزستان در بازدید از پایانه مرزی چذابه، ضمن قدردانی از زحمات سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای برای توسعه امکانات در پایانه‌های مرزی و مسیرهای منتهی به این پایانه‌ها گفت: پایانه‌های مرزی در اختیار سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و وزارت راه و شهرسازی است، هر شخصی که در ایام اربعین حسینی سال گذشته و سال‌های قبل به مرز آمده و مسیر را دیده باشد، می تواند اذعان کند که امسال تغییرات محسوسی انجام شده است.

وزیر راه و شهرسازی گفت: در راه‌های اصلی منتهی به پایانه‌های مرزی شلمچه و چذابه در استان خوزستان، مجموعاً ۲۳۰ کیلومتر بهسازی و روکش آسفالت انجام شده است؛ همچنین بیش از ۱۶۰۰ کیلومتر خط‌کشی در محورهای منتهی به پایانه‌های مرزی انجام شده است.

بذرپاش با اشاره به گرمای هوای استان خوزستان بیان کرد: در این راستا امسال ۱۱ هزار متر مربع سایبان اضافه شد که با احتساب سایبان‌های سال گذشته با مه‌پاش به ۲۰ هزار متر مربع افزایش پیدا کرد تا محیطی بهتر و مناسب‌تر در مسیر عبور از مرزهای ایران فراهم شود.

وی با اشاره به نصب علائم برای افزایش ایمنی راه‌‌ها افزود: حدود ۱۸۸ هزار عدد تابلو و علائم نصب شده است که باعث ایمنی بیشتر راه‌ها شده است؛ همچنین ۳۴ کیلومتر روشنایی در معابر نصب شده که با نصب علائم و روشنایی بسیاری از نقاط پرحادثه به حداقل رسانده شده است.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: ۲۹ کیلومتر حفاظ در راه‌های عبوری برقرار شد، همچنین تجهیزاتی در پایانه‌های مرزی تدارک دیده شده است.

بذرپاش با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه ناوگان در مسیرهای منتهی به پایانه‌ها گفت: در این راستا از ظرفیت حمل و نقل عمومی در سراسر کشور استفاده شده است و بیشترین تمرکز در پایانه‌های مرزی شش‌گانه خروجی به سمت کربلای معلی بوده است، همچنین امسال تاکسی‌های اینترنتی به ناوگان حمل و نقل اضافه شدند.

وزیر راه و شهرسازی ابراز امیدواری کرد در روزهای آتی کمک بیشتر از سوی دستگاه‌های مختلف در زمینه ناوگان ارائه شود تا به همه تقاضاها به بهترین نحو پاسخ داده شود.

بذرپاش بیان کرد: امسال توسط استانداران، وزارت راه و شهرسازی و وزارت کشور تدارکاتی دیده شد که این سفر زودتر آغاز شود و با این امر کمک شایان توجهی به حوزه حمل و نقل صورت گرفت.

وی اظهار کرد: اکنون بسیاری از زائران در حال برگشت هستند اما موج رفت کاملاً بر موج برگشت غلبه دارد ولی برآورد ما این است که از بعد از ظهر روز جمعه موج بازگشت زائران شروع شود، به همین منظور برای تجهیز حمل و نقل عمومی و ناوگان تدارک گسترده‌تری دیده شده است تا موج بازگشت را مدیریت کرده و مردم به راحت‌ترین حالت ممکن برای بازگشت به کشور دسترسی داشته باشند.

وزیر راه و شهرسازی گفت: در مرز مهران برای پارکینگ فضای گسترده‌ای تدارک دیده شده به طوری که سال گذشته ۶۰ هزار ظرفیت پارکینگ داشت و امسال به ۱۰۰ هزار افزایش پیدا کرده است؛ در پایانه چذابه نیز حدود ۵۰ هزار ظرفیت پارکینگ تدارک دیده شد که این تعداد قابل توجهی است و در صورت نیاز آمادگی برای افزایش ظرفیت پارکینگ‌ها وجود دارد.

بذرپاش اضافه کرد: امنیت خوبی با نصب دوربین‌ها در پارکینگ‌ها برقرار شده است و تلاش می‌شود به عنوان خادمان امام حسین (ع) در رقم زدن سفر با کیفیت‌تر و بهتر زائرین در این مسیر نورانی نقش داشته باشیم.