به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از تسنیم، در حالی که قیمت هر ۹۰۰ گرملوبیا چیتی بیسته بندی شده در بازار(با تخفیف) ۱۷ هزار و ۷۰۰ تومان، لپه ۱۴ هزار و ۹۰۰ تومان،  لوبیا قرمز ۱۹ هزار و ۹۰۰ تومان، عدس ۱۱ هزار و ۱۰۰ تومان و نخود ۱۲ هزار و ۳۰۰ تومان به فروش می رسد که  هماهنگی با نرخ هایی که سازمان حمایت مصرف کنندکان و تولید کنندگان برای حبوبات در نظر گرفته است ندارد.

سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان نرخ سقف و کف انواع  حبوبات را روی سامانه اطلاع رسانی قیمت کالا و خدمات قرار داده است. بر این اساس حداقل قیمت هرکیلوگرم لپه درجه یک ۱۱ هزار تومان و حداکثر قیمت این محصول ۱۳ هزار و ۷۰۰ تومان تعیین شده است.

سازمان حمایت قیمت سقف و کف ۸ میوه را اعلام کرد

قیمت هرکیلوگرم نخود درجه یک حداقل ۸ هزار و ۳۰۰ تومان و حداکثر  قیمت این محصول ۹ هزار و ۶۰۰ تومان، لوبیا چیتی درجه یک ۱۳ هزار و ۴۰۰ تومان و حداکثر ۱۴ هزار و ۹۰۰ تومان تعیین شده است.

بنابراین گزارش قیمت هر کیلوگرم لوبیا قرمز درجه یک بر روی سامانه اطلاع رسانی قیمت کالا و خدمات حداقل ۱۱ هزار و ۸۰۰ تومان و حداکثر۱۳ هزار و ۲۰۰ تومان و  حداقل قیمت عدس درجه یک ۷ هزار و ۸۰۰ تومان و حداکثر قیمت آن ۹ هزار و ۵۰۰ تومان تعیین شده است.

سازمان حمایت , سازمان حمایت ,

بنابر این گزارش در این تفاوت قیمت نشان می دهد که سازمان حمایت از قیمت این محصولات در بازار خبر ندارد یا اینکه بر قیمت فروش این محصولات بر بازار نظارتی ندارد.

در صورتی نیز که قیمت های درج شده کالا ها بر روی سامانه اطلاع رسانی قیمت کالا و خدمات به روز نباشد بیانگر عدم کارایی این سامانه است.