به گزارش پایگاه خبری ربیع، مدیرکل اوقاف اصفهان گفت: از نیمه تیرماه اقدامات اساسی عمرانی در شاهزاده ابراهیم اصفهان واقع در خیابان آذر انجام می‌شود وامیدواریم تعمیرات این امامزاده تا پایان شهریور به اتمام برسد.

حجت الاسلام رضا صادقی در ارتباط با اتمام پروژه‌های عمرانی امام زاده ابراهیم اصفهان واقع در خیابان آذر که سالیان متمادی است با توجه به کمبود بودجه به اتمام نرسیده است، اظهار داشت» در ابتدا باید به این نکته اشاره کنم که درآمد بقاع متبرکه از محل کمک‌های مردمی تأمین می‌شود و دولت هیچ نقشی در کمک به این بقاع ندارد.

وی با بیان اینکه شاهزاده ابراهیم (ع) اصفهان از فرزندان بالفصل امام موسی بن جعفر (ع) هستند، ابراز داشت: در سنوات گذشته اعتبارات و وام‌هایی برای تعمیرات و بازسازی به امامزاده ابراهیم (ع) تخصیص داده شد که این وام‌ها در ۳۶ قسط و از محل نذورات و کمک‌های مردمی بازپرداخت می‌شود و همین اتفاق باعث شده تا با محدودیت بودجه در توسعه پروژه‌های عمرانی امامزاده مواجه شویم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان بیان داشت: در حال حاضر اعتباراتی توسط واقفین و خیران صورت گرفته و با توکل بر خدا از ۱۵ تیرماه اقدامات عمرانیپ در راستای رفاه حال زائران آغاز می‌شود که پیش بینی می‌شود تا شهریورماه به پایان برسد.

وی با اشاره به اقدام‌هایی که در توسعه و ساخت امامزاده ابراهیم انجام شده است، اظهار داشت: از سال ۸۴ پروژه‌های عمرانی در قالب سفت کاری و نازک کاری و مرمت و بازسازی در امامزاده ابراهیم انجام شده است و از جمله اقدام‌های عمرانی اساسی می‌توان به اضافه شدن سرویس بهداشتی در جهت رفاه حال مردم اشاره کرد.

صادقی بیان داشت: متاسفانه با اینکه شاهزاده ابراهیم (ع) در یکی از خیابان‌های مرکزی اصفهان واقع شده است اما با کمبود کمک‌های مردمی در جهت توسعه عمرانی این مکان متبرکه با روبرو هستیم و انتظار می‌رود که خیران و واقفین ساکن در آن خیابان در جهت صیانت و توسعه این بقعه متبرکه اهتمام جدی بورزند.

وی با برشمردن اولویت‌های عمرانی امامزاده ابراهیم تصریح کرد: اگرچه بخش شرقی ساختمان هاسفت کاری شده اما با مشکلاتی همراه است؛ اصلاح ورودی امامزاده که مورد اعتراض مردم است، گذاشتن در راستای امنیت امامزاده و ساماندهی پله‌ها در زمره برنامه‌های عمرانی است که امیدواریم تا قبل از شروع سال تحصیلی جدید به اتمام برسد.