به گزارش پایگاه خبری ربیع، محمد گورابی در نشست خبری خود که به مناسبت روز تأمین اجتماعی برگزار شد، با بیان اینکه سه میلیون و ۴۰۰ هزار نفر در استان اصفهان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند، اظهار کرد: این میزان ۶۶ درصد از جمعیت استان اصفهان را شامل می‌شود.

وی با بیان اینکه ۳۴۰ هزار نفر از مستمری بگیران کشور در استان اصفهان هستند، اضافه کرد: همچنین در استان اصفهان ۲۵ هزار نفر بیمه بیکاری دریافت می‌کنند.

مدیرکل تامین اجتماعی استان اصفهان هزینه روزانه تأمین اجتماعی در استان اصفهان را ۲۶ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: این در حالی است که منابع استان اصفهان ۲۰ میلیارد تومان است و در زمینه منابع مالی دچار کمبود نقدینگی هستیم.

وی با بیان اینکه بدهی همه مراکز غیردولتی را پرداخت کرده‌ایم، ادامه داد: این بدهی‌ها به صورت تهاتر پرداخت شده است.

گورابی مطالبه تامین اجتماعی از کارفرمایان استان اصفهان را یک هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: برای دریافت این مطالبات تقسیط داشته‌ایم ضمن اینکه بسته حمایتی از تولید را نیز فراهم کرده‌ایم که پرداخت بیمه بیکاری نیز شامل این بسته می‌شود.

وی با بیان اینکه از یک هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان مطالبه ۳۰۰ میلیارد تومان جریمه است، افزود: در این خصوص بسته‌های تشویقی داشته‌ایم.

مدیر کل تامین اجتماعی استان اصفهان استفاده از فناوری‌های نوین را از موارد در دستور کار سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد و گفت: این طرح از سال گذشته آغاز شد که در سال گذشته یک میلیون و ۵۰۰ هزار سفر شهری را با ارسال الکترونیکی اسناد کاهش دادیم.

بیمه خبرنگاران

گورابی با بیان این مطلب که صدور دفترچه و تمدید دفترچه بیمه ای به صورت غیرحضوری انجام می‌شود، اضافه کرد: در زمینه بیمه بازرسی در حوزه کارفرمایی نیز در دستور کار است.

وی با بیان اینکه بیمه خبرنگاران در استان اصفهان پیگیری شده است، افزود: کسانی که تا قبل از سال ۹۷ بیمه شده اند امکان تحت پوشش قرار گرفتن را دارند و در حال حاضر منابع مالی برای اضافه کردن بیمه شده جدید در این زمینه نداریم.

مدیر کل تامین اجتماعی استان اصفهان بزرگترین مطالبات تامین اجتماعی را ریسندگی و بافندگی کاشان، شرکت پلی اکریل و اتوبوسرانی اصفهان دانست که تهاتر با اتوبوسرانی در حال انجام است.

مدیرکل تامین اجتماعی استان اصفهان در خصوص وضعیت بیمه بیکاری در اصفهان اظهار کرد: علی رغم تعطیلی کارگاه ها و صنایع تولیدی در استان اصفهان با افزایش بیکاران رو به رو نبوده‌ایم و آمار تأمین اجتماعی در این زمینه قابل استناد است.