به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، اسدی با تاکید برتعامل هرچه بیشتر حوزه های کار و تامین اجتماعی در رسیدگی به پرونده های مطروحه در هیاتهای تشخیص وحل اختلاف اداره کل کاراستان هدف از این گردهمایی را هم اندیشی وتعامل دواداره کل با استفاده از راهبردهای قضات دیوان عدالت درخصوص موضوعات مختلف در این حوزه عنوان کرد و با تبیین مواد مندرج در دستورالعمل ۱۴۸ قانون کار و اهداف تدوین این دستور اداری واجرای صحیح آن با بهره برداری از رهنمودهای دیوان وآرای هیاتهای عمومی را مبنای عملی جهت حفظ حقوق شرکای اجتماعی بویژه بیمه شدگان دانست.

مدیرکل تأمین اجتماعی لرستان نیز در این نشست گفت: بیش از ۴۵ درصد فعالیت‌ها را طی سه ماه گذشته در فضای ارتباطی الکترونیک ارائه کرده‌ایم.

دکتر علی جهانی با بیان اینکه تا شش ماه نخست امسال باید بیش از ۶۰ نوع خدمت را الکترونیک کنیم، اضافه کرد: در این صورت دیگر بیمه شدگان به شعب تامین اجتماعی مراجعه نمی‌کنند و می‌توانند از طریق تلفن همراه و اینترنت امور بیمه ای خود را انجام دهند.

وی بیان کرد: در حال طراحی سازوکاری هستیم که حتی دفترچه‌های کاغذی را درب منازل تحویل بدهیم، اگرچه در آینده کارت‌های الکترونیک طراحی می‌شود و با کد ملی افراد دیگر نیازی به این دفترچه‌ها نیست.