به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، محمدعلی زهره‌ای معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت راه و شهرسازی در نشست هم‌اندیشی که با هدف بررسی وضعیت و راهکارهای بهبود منابع و ساختار انسانی موضوعات مرتبط با مدیریت منابع انسانی برگزار شد، ضمن قدردانی از همراهی مجموعه فعالان و کارکنان حوزه راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در سراسر کشور در پیشبرد اهداف و برنامه‌های این بخش گفت:
با توجه به گستردگی و تنوع فعالیت‌ها و خدمات در وزارت راه و شهرسازی و سازمان‌های تابعه، هدف نهایی معاونت توسعه مدیریت و منابع، ایجاد وزارتخانه‌ای قوی و چابک با نگاه سرمایه انسانی است تا بهترین شرایط و وضعیت برای نیروی انسانی فراهم شود که در این صورت یقینا نیروی انسانی هم قدردان این تلاش‌ها خواهد بود.

وی با اشاره به حجم و میزان بالای کار و فعالیت‌ها و به تبع آن افزایش انتظارات مردم از سازمان، بر لزوم رسیدگی به وضعیت نیروی انسانی سازمان و خواسته های آنها در شرایط موجود تاکید کرد.

زهره ای با اشاره به تاثیر وضعیت نیروی انسانی بر وضعیت عملکرد سازمان‌ها گفت:در قرارگاه یادشده در خصوص تبدیل وضعیت نیروها، تجدید نظر در قراردادها و رفع مشکل تنوع قراردادهای کارکنان سازمان‌ها، مزایای جانبی و استفاده از ظرفیت بخش خصوصی تصمیم گیری می شود.
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت راه و شهرسازی ضمن تاکید بر اهمیت توزیع عادلانه اعتبارات در سازمان‌ها و برنامه‌ریزی در این خصوص افزود:
همچنین باید قرارگاه دیگری برای ساماندهی اموال منقول و غیرمنقول ایجاد شود، اموال در کل کشور شناسایی، اسناد تعیین تکلیف شوند و سازمان هم نماینده خود را در این خصوص معرفی کند.
وی از آمادگی وزارت راه وشهرسازی برای حمایت از سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه از منظر حقوقی و وزارتخانه‌ای خبر داد.

تمام تلاش سازمان، برگزاری شایسته مراسم اربعین سال جاری است

مهم‌ترین اقدام سازمان در مقطع کنونی، برگزاری شایسته مراسم اربعین اباعبدالله الحسین (ع) و خدمت رسانی کامل به زائران است.
داریوش امانی معاون وزیر راه و شهرسازی و رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در نشست مذکور با اعلام این مطلب اظهار داشت:با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص راهپیمایی عظیم اربعین و حرکت خودجوش مردمی، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و نیروهای آن به عنوان خدمتگزاران این رویداد بزرگ فعالیت می‌کنند.
وی با اشاره به دو وظیفه اصلی سازمان در موضوع اربعین در زمینه نگهداشت زیرساخت‌ها و مسیرهای منتهی به پایانه‌های اربعین و نیز حمل و نقل و تاکید وزیر راه و شهرسازی در زمینه نگهداری راه‌ها و مسیرهای اربعین افزود:
در سال جاری تاکنون ۲۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار ابلاغ شده که با جمع‌بندی‌های انجام شده، پیش بینی می‌شود به بیش از ۳۰۰۰ میلیارد تومان برسد.
رییس سازمان خط کشی، نصب نیوجرسی، نصب علائم، روکش آسفالت، رفع نقاط پر حادثه،… را از جمله اقدامات لازم در زمینه آماده سازی جاده ها برای مراسم اربعین عنوان کرد و گفت:در خصوص پایانه ها، با توجه به پیش بینی دمای بالا و گرمای هوا در مرز مهران، چذابه و شلمچه، باید اقدامات اساسی و پایدار انجام شود که در سال گذشته با توجه به محدودیت زمان، نصب سایبان موقت و مه پاش انجام شد و در سال جاری تلاش داریم بتوانیم زائران را از نقطه صفر مرزی تا محل پایانه برکت، برای سوار شدن به اتوبوس‌های شهری از تونل‌های سرد و زیر سایبان‌ها در پایانه های مرزی شلمچه، ریمدان، خسروی و چذابه و شهید سلیمانی جابجا کنیم.
معاون وزیر راه و‌شهرسازی از عزم سازمان برای استفاده از تمام ظرفیت‌های موجود برای خدمت رسانی به زوار اربعین شهادت حضرت اباعبدالله الحسین(ع) خبر داد.
امانی به اقدامات سازمان راهداری وحمل‌ونقل جاده‌ای در سالهای اخیر و تغییر و تحول از یک سازمان سنتی به سازمانی دانش بنیان و فناورانه اشاره کرد.
وی اهمیت حفظ و صیانت از منابع انسانی به عنوان یکی از سرمایه‌های بزرگ هر سازمان را یادآور شد و افزود:رفع مشکلات معیشتی همکاران همواره دغدغه مسئولان سازمان بوده است و برقراری عدالت در پرداخت و رفع مشکل تنوع قراردادها را از دغدغه های این سازمان برشمرد.
لازم به ذکر است در این نشست معاون توسعه مدیریت و منابع، معاون برنامه ریزی، معاون ساخت و توسعه راه‌های فرعی و روستایی سازمان و مشاور ریاست در امور مطالعات راهبردی نیز به بیان موضوعات مربوط به حوزه خود پرداختند.
گفتنی است در حاشیه این نشست معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت راه و شهرسازی از مرکز مدیریت راه‌های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای بازدید کرد.

در این بازدید نحوه‌ی عملکرد سامانه‌های مرکز مدیریت راه‌ها بررسی شد، همچنین معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت متبوع با نیروهای مستقر در سالن عملیات ۱۴۱ مرکز مدیریت راه‌های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، صمیمانه گفتگو کرد.