به گزارش پایگاه خبری ربیع، با تشکیل ۲۴ تعاونی در دو ماهه نخست امسال تعداد تعاونی های تشکیل شده دراستان اصفهان نسبت به مدت مشاه سال قبل  رشد ۴۱ درصدی داشته است که این مسئله در ایجاد اشتغال  پایدارنقش بسزایی دارد.

مدیر تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان گفت: در دو ماه اول سال جاری تعداد ۲۴ شرکت تعاونی در سطح استان تشکیل شده است که نسبت به دو ماهه اول سال ۱۴۰۱ رشدی بالغ بر ۱۴۱ درصد را داشته است.

روح‌الامین امیری در گفتگو با ربیع افزود: تعاونی‌های تشکیل شده تا پایان اردیبهشت سال جاری در گرایش‌های مختلف و به ترتیب در زمینه‌های خدمات، کشاورزی، صنعتی و تأمین نیاز با تعداد عضو ۲۹۵۹ نفر و سرمایه اولیه بالغ بر ۱۳ میلیارد ریال  به ثبت رسیده‌اند.

وی در ادامه به اولویت‌های تشکیل تعاونی در سال جدید اشاره نمود و گفت: تشکیل شرکت‌های تعاونی بزرگ همچون توسعه و عمران شهرستانی، سهامی عام و فراگیر به عنوان اولویت‌های سال ۱۴۰۲ مد نظر قرار دارد.

مدیر امور تعاون اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی اصفهان اضافه کرد: الگوی تعاونی یکی از کارآمدترین الگوهای توسعه اقتصادی و اجتماعی برای تحقق اهدافی همچون مردمی‌سازی اقتصاد، توزیع عادلانه فرصت‌ها و منابع و امکانات، ایجاد اشتغال و بهبود معیشت و رفاه اقشار کم درآمد و متوسط جامعه است.

وی افزود: ۴ درصد از اشتغال کشور با بیش از ۵۴ هزار فرصت شغلی در تعاونی‌های استان ایجاد شده و ۶ درصدی تعاونی‌های فعال کشور در اصفهان قرار دارد.هم اینک ۶ هزار و ۷۵۶ تعاونی فعال و غیرفعال و در دست اجرا در اصفهان وجود دارد.

مدیر امور تعاون اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی اصفهان  با اشاره به اینکه در سال گذشته  ۲ هزار و ۱۱۵ میلیارد ریال تسهیلات تبصره ۱۸ برای توسعه بخش تعاون و احیای تعاونی‌های غیرفعال استان اختصاص یافت گفت: ۸۰۵ میلیارد ریال از این تسهیلات، ثابت و یک‌هزار و ۳۱۰ میلیارد ریال آن به‌عنوان تسهیلات در گردش بود.همچنین ۵۵ میلیارد ریال هم به‌عنوان تسهیلات مصوب تفاهم نامه بانک رسالت به تعاونی‌های استان اختصاص پیدا کرد که ۱۵ میلیارد ریال تسهیلات ثابت و ۴۰ میلیارد ریال تسهیلات در گردش بود.