به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از فارس از گرگان، سردار علی ملک‎شاهکویی امروز در مراسم انعقاد تفاهم‎نامه اوقاف و امور خیریه استان گلستان با حفظ آثار و نشر ارزش‎های دفاع مقدس با موضوع همکاری در زمینه فرهنگی و قرآنی اظهار کرد: شاید بخشی از عقب‎ماندگی‎های استان گلستان به‎علت موازی‎کاری‎ها باشد که امیدواریم بتوانیم این موازی‎کاری‎ها را سروسامان دهیم و در انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به طور شایسته گام برداریم.

وی تصریح کرد: امروز با گذشت قریب به ۳۰ سال از پایان جنگ تحمیلی همه دلسوزان به ارزش‎های دوران دفاع مقدس می‎خواهند در راستای انتقال فرهنگ ایثار و شهادت سهیم باشند و به لطف خداوند وفاق و همدلی بسیار خوبی در استان گلستان ایجاد شده و در ماه‎های اخیر موضوعات مربوط به دفاع مقدس با استقبال بسیار خوب همراه بوده است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‎های دفاع مقدس استان گلستان بیان کرد: در تفاهم‎نامه امروز که به طور مشترک بین اداره‎کل اوقاف و امور خیریه و حفظ آثار و نشر ارزش‎های دفاع مقدس منعقد شده است همکاری در اجرای برخی برنامه‎های فرهنگی و قرآنی در دستور کار قرار می‎گیرد.

ملک‎شاهکویی با بیان اینکه مشارکت در ساخت مرکز فرهنگی و باغ موزه دفاع مقدس یکی از برنامه‎های این تفاهم‎نامه است، یادآور شد: اصلی‎ترین کار اقدام برای ساخت باغ موزه دفاع مقدس استان گلستان با مشارکت‎ همه دستگاه‎ها، مردم و پیشکسوتان است.

وی اضافه کرد: همکاری در برگزاری همایش‎ها و برنامه‎ها با موضوع دفاع مقدس در سراسر استان گلستان به‎ویژه گرگان یکی از مفاد این تفاهم‎نامه همکاری است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‎های دفاع مقدس استان گلستان با بیان اینکه تشکیل انجمن یاوران وقف با موضوع دفاع مقدس و در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در دستور کار ما قرار دارد، انجمن یاوران وقف با شعار «هر وقف به یاد یک شهید» تشکیل شده و امیدواریم با ساماندهی آن وقف‎هایی با موضوع شهدا، شهید و شهادت داشته باشیم.

ملک‎شاهکویی مشارکت در برگزاری یادواره‎های شهدا را از دیگر مفاد تفاهم‎نامه همکاری بین اداره‎کل اوقاف و امور خیریه و حفظ آثار و نشر ارزش‎های دفاع مقدس گلستان دانست و گفت: هرساله یادواره‎های بسیاری در سطح استان برگزار می‎شود که امید است در این بخش مشارکت اوقاف و امور خیریه را داشته باشیم.

وی از وجود یادمان شهدا در ۵۷ نقطه استان گلستان خبر داد و خاطرنشان کرد: نقطه‎ای که برگزاری مراسمات در آن به اوج خود رسیده تپه نورالشهداء است و امیدواریم با مشارکت اداره‎کل اوقاف و امور خیریه گلستان برنامه‎های مذهبی و فرهنگی این یادمان شهدا ساماندهی شود.

انتهای پیام/۸۳۰۱۸/