به گزارش پایگاه خبری ربیع، دکتر بهرام سرمست استاندار قم در جلسه ستاد پیشگیری هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان قم طی سخنانی با اشاره به موج چهارم کرونا در کشور اظهار کرد: این موج بسیار سهمگین بوده و برای مقابله با آن نیازمند رعایت حداکثری دستورالعمل های بهداشتی هستیم.
استاندار قم با بیان اینکه متاسفانه در حال حاضر تعداد فوتی های استان دو رقمی شده است افزود: همراهی بیشتر مردم می تواند به بهبود شرایط منجر شود.
وی پیگیری و نظارت بر اجرای مصوبات ستاد ملی کرونا را ضروری دانست و خاطرنشان کرد: تاکید مدیریت استان این است که رعایت دستورالعمل ها در همه ی ادارات و اصناف باید بیش از ۷۰ درصد باشد.
سرمست خاطرنشان کرد: رعایت فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و پرهیز از شکل گیری تجمعات از مهمترین دستورالعمل های بهداشتی ضروری برای جلوگیری از شیوع کرونا هستند.
استاندار قم همچنین جهت گیری ادارات دولتی را به سمت الکترونیکی نمودن خدمات دانست و گفت: باید از تهدید کرونا به عنوان فرصتی برای تحقق هرچه سریعتر این سیاست بهره گرفته شود.
وی طرح شهید سلیمانی را مورد توجه قرار داد و با تاکید بر جدیت بیشتر مسئولان در اجرای این طرح بیان کرد: بحث واکسیناسیون نیز طبق اولویت بندی وزارت بهداشت در حال انجام است که باید برای سرعت بخشیدن به آن تلاش شود.
سرمست در بخش دیگری از سخنان خود توسعه ی زیرساخت های درمانی را از دیگر اولویت های کاری در حوزه ی بهداشت در شرایط کرونایی دانست و تصریح کرد: باید در افتتاح بیمارستان مادر که می تواند کادر درمان را در مدیریت شرایط کمک کند تسریع شود.
استاندار قم در پیش بودن مراسم شب های قدر را نیز مورد توجه قرار داد و گفت: سیاست ستاد ملی کرونا طی هفته ی آینده ابلاغ خواهد شد؛ با این وجود بایستی نظارت بر اماکن مذهبی در چنین شب هایی افزایش یابد.
وی در پایان با اشاره به سنت حسنه کمک به نیازمندان در ماه مبارک رمضان، استمرار طرح مواسات و کمک مومنانه در قم را مورد توجه قرار داد و خاطرنشان کرد: از خیرین و گروه های مردمی انتظار داریم که همانند گذشته به یاری نیازمندان و اقشار آسیب پذیر بشتابند