به گزارش پایگاه خبری ربیع، دشمن از قدرت ملت ایران در حوزه‌های مختلف اطلاع دارد و می‌داند با همه محدودیت‌هایی که در دوره چهل ساله بر این کشور و مردم انقلابی‌‎اش وارد نموده است؛ اما با فکر و اندیشه خلاق جوانان مؤمنش توانسته گوی سبقت را از پیشروندگان عالم ربوده و بدون اتکا به دیگران راه پیشرفت را پیدا کرده و به خوبی  پیموده و می‌پیماید.

قدرت بازدارنده‌ای که ملت ایران به آن دست یافته است؛ چون مبتنی بر ابتکار و خلاقیت جوانان مؤمن و دلسوز کشور بوده، سرمایه‌ای ارزشمند است که دشمن به‌شدت از آن واهمه دارد. دشمن از توان تکنولوژی، مسلح‌شدن به علوم روز دنیا از جمله انرژی هسته‌ای، نانو و… و سایر علوم می‌ترسد. او از موشک‌های نه فقط نظامی این مردم انقلابی که از موشک‌های توسعه و پیشرفتش، ایستادگی و شجاعت و توانایی این مردم انقلابی به شدت به هراس در آمده است. این‌که رئیس‌جمهور پرهیاهو و عهدشکن آمریکا در اکثر مصاحبه‌های خبری‌اش نامی از ایران می‌برد و آن را از قلم نمی‌اندازد، نشئت‌گرفته از همین قدرت تحصیل‌شده ایران است. اقتداری که دشمن به هیچ‌وجه مایل نیست ملت مقاوم و مستقل ایران اسلامی آن را داشته باشد و تمام تلاشش را انجام می‌دهد که در این مسیر ارزشمند خلل ایجاد کند.

شلوغی‌های تبلیغاتی و چهره فاتح به خود گرفتن این روزهای دشمنان قسم‌خورده کشور، نشان از روی دیگر سکه دارد که پشت آن چهره‌های رنگ‌پریده‌شان را از ترس اقتدار روزافزون و معنوی ایران بپوشانند. آنها در سال‌های اخیر با شکست‌های پی‌درپی در منطقه به خوبی به قدرت کم‌نظیر ملت ایران پی برده‌اند و می‌دانند با همه هیبتی که بهم زده‌اند، در مقابل ملت بپاخواسته و انقلابی ایران اسلامی قدرتی ندارند و نمی‌توانند در منطقه قدرت ایران را نا دیده بگیرند و محدودیت‌هایی که ایجاد می‌کنند راه رشد را بر این مردم می‌گشاید. امروز ملت ایران در دل ملل مسلمان جای دارد؛ هر چند برخی حکومت‌های سرسپرده که خود به هراس آمده‌اند، دست دوستی به دشمنان ما و مردم خود و مسلمانان بدهند و با آنها همراهی کنند، اما خوب می‌دانند که این تحرکات و نادانی‌ها نمی‌تواند حرکت پرشتاب مردم ایران را با مشکل عمده‌ای روبه‌رو کند.

حالا تکلیف آن است که با همه تلاش‌مان، با همه سرمایه نیروی انسانی‌مان و همه خلاقیت‌های هدفمندمان در راه افزایش این قدرت بازدارنده قدم برداریم. مردم پای کارند فقط قدری مسئولین باید از خود تحرک و دلسوزی نشان دهند؛ زیرا هر چه این قدرت بالاتر رود، دشمن کمتر به فکر خطا می‌افتد و چنانچه با حماقت خود عملی انجام دهد و به ایران متعرض شود، با واکنش سخت و ضربه‌ای محکم مواجه خواهد شد؛ چنانچه رهبری عزیز فرمودند اگر او یکی بزند ده تا خواهد خورد. نیز در بیانات‌شان در دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین (ع) فرمودند: «دوران بزن و در رو» به جمهوری اسلامی دیگر گذشته است، اینکه بیا و بزن و در رو، این جوری نیست اگر زدند پایشان گیر می‌افتد؛ شروع ممکن است با آن‌ها باشد اما تمام کردن دیگر با آن‌ها نیست و در اختیار آن‌ها نیست. این همان قدرتی است که دشمن از آن بیمناک است.»

دشمن از نفوذ ملت ایران در منطقه و جهان می‌ترسد. او از صدور تفکر و اندیشه انقلابی ایرانیان به شدت واهمه دارد؛ زیرا باید پای خود را از دخالت و غارت ملت‌ها یکی پس از دیگران بیرون بکشد و لقمه‌های چربی را از دست بدهد؛ کما اینکه در چهار دهه گذشته خیلی متضرر شده است. او از وحدت مسلمانان می‌ترسد و ایران را محور قدرتمند وحدت می‌داند؛ به همین دلیل تلاش می‌کند حکام ترسوی منطقه را با خود همراه و در مقابل ملت ایران قرار دهد. جنگ روانی‌ای هم که اخیرا به راه انداخته‌اند حکایت از ترس زیاد از حد آنهاست که خدا در دل آنها انداخته است. به یقین توطئه جدید آنها در ارتباط با فلسطین نیز محکوم به شکست است و به فرموده رهبری عزیزمان، جوانان روزی را خواهند دید که کشور فلسطین به ملت آن بازگردد.