وی تصریح کرد: نخستین کار تشکیل بانک اطلاعاتی ایثارگران و جانبازان سرافراز در شهرداری قم بود که بر اساس آمار موجود در حال حاضر ۵۰۴ ایثارگر در شهرداری وجود دارد که تعدادی دیگر نیز در حال شناسایی هستند.
مشاور شهردار قم در امور خانواده شهدا و ایثارگران ابراز کرد: شهرداری قم بیش از ۱۸۰ جانباز دفاع مقدس پنج درصد تا ۷۰ درصد دارد که برخی از آنان نیز آزاده هستند.
وی با بیان اینکه شناسایی و توانمندسازی جامعه ایثارگری یکی از برنامه‌های شهرداری قم در بخش امور خانواده شهدا و ایثارگران بوده است، تصریح کرد: به‌منظور گرامیداشت یاد و خاطره شهدا دو یادواره برگزار و با استقبال خوبی مواجه شد.
حجازی تصریح کرد: یکی از برنامه‌های ما گرامیداشت روز جانباز و شهید است که در این برنامه‌ها جانبازان و در روز شهدا نیز با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا فرزندان شهدای شهرداری نیز تجلیل می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: بر اساس آمار موجود فرزندان شهدایی که در شهرداری مشغول کار هستند از جوانان متعهد و متخصص بوده که در عرصه‌های مختلف عمرانی، معماری و از ظرفیت علمی بالایی برخوردار هستند.
مشاور شهردار قم در امور خانواده شهدا و ایثارگران ادامه داد: در موضوع رفع مسائل و مشکلات ایثارگران و فرزندان شهدا کارگروهی تشکیل داده و با حضور معاونان شهردار و مشاور عالی شهردار نسبت به بررسی و در صورت امکان برطرف کردن آن اقدام کرده‌ایم.***