به گزارش پایگاه خبری ربیع، معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان اصفهان با اشاره به جزئیات امدادرسانی روستاهای آب‌گرفته شرق اصفهان از امدادرسانی ۲۱ نیروی عملیاتی به ۱۵۰ نفر از ساکنان ۱۰ روستا در شرق اصفهان به علت بارش تگرگ ناگهانی روز گذشته خبر داد.

داریوش کریمی، با اشاره به خسارت وارده ناشی از بارش شدید تگرگ در شرق اصفهان به منازل روستائیان اظهار داشت: ساعت ۱۴:۲۰ دقیقه روز گذشته این حادثه به واحد EOC هلال احمر اعلام و به سرعت تیم‌های سیلاب منطقه شرق به ۱۰ روستا اعزام شدند که تا ساعت ۲۱ این عملیات به‌طول انجامید.

وی افزود: ۴۵ واحد مسکونی در ۱۰ روستا از جمله سیدآباد، مزرعه یزدی، عطرافشان، برآن، مجیدآباد، جوشقان، حیدرآباد، کیلی و غیره دچار آب‌گرفتگی شدند که با کمک نیروهای امدادی کار تخلیه آب خانه به خانه انجام شد.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان اصفهان با بیان اینکه ۲۱ نیروی عملیاتی شامل ۳ پرسنل و ۱۸ امدادگر و نجاتگر داوطلب به این روستاها اعزام شدند، گفت: یک دستگاه آمبولانس، سه دستگاه کمک‌دار وانت تک کابین و دو کابین، یک دستگاه کمک‌دار سنگین، یک دستگاه مینی‌بوس و ۱۶ دستگاه لجن‌کش در این عملیات مورد استفاده قرار گرفت.

وی تصریح کرد: خوشبختانه بارش سریع تگرگ در این روستا علی‌رغم تخریب دو منزل خسارت جانی نداشت و نیروهای امدادی به ۱۵۰ نفر از ساکنان منازل آب گرفته شده خدمت‌رسانی کردند، به‌خاطر عادی شدن شرایط مناطق نیازی به توزیع اقلام و اسکان اضطراری به روستائیان نبود.