به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از روابط عمومی بانک توسعه تعاون، محمد کبیری که در شورای عالی توسعه تعاون استان فارس حضور یافته بود ضمن تقدیر از فعالیت تعاونی‌ها در این استان گفت: هزار میلیارد تومان تسهیلات از محل ماده ۵۶ و ماده ۵۲ توسط بانک توسعه تعاون برای تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام دولتی و تعاونی‌های استان فارس که در شرایط اقتصادی کنونی نیاز به حمایت دارند، اختصاص یافت. صندوق ضمانت تعاون نیز مکلف شده در کنار بانک توسعه تعاون کمک کند تعاون گران فارس به‌راحتی بتوانند این تسهیلات را دریافت کنند. این مبلغ علاوه بر ۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلاتی است که برای تعاونی‌های مسکن سراسر کشور در نظر گرفته‌شده و استان فارس می‌تواند سهم خوبی از این اعتبارات داشته باشد.

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین فعالیت‌های بانک توسعه تعاون را در حل مشکلات تعاونی‌ها بسیار مؤثر و کارگشا دانست و گفت: ازجمله این کمک‌ها، خطوط اعتباری ویژه‌ای است که با نرخ سود ۱۲ تا ۱۴ درصد برای تعاونی‌های جوانان، زنان، توان‌خواهان، دانش‌بنیان، توسعه عمران شهرستان‌ها و مسکن از سوی بانک توسعه تعاون در نظر گرفته‌شده است.

وی بابیان اینکه فرهنگ غنی مردم این خطه فارس در مشارکت‌پذیری فعالیت‌های اقتصادی باعث شده این استان رتبه نخست تشکیل تعاونی‌ها را در کشور داشته باشد، گفت: تعاون بهترین راه برای توسعه کشور و ایجاد رفاه اجتماعی و بخشی است که با اتکا به آن می‌توان اشتغال‌زایی و از طریق جذب سرمایه‌های خرد توسعه پایدار را نیز حاصل کرد. تعاون‌گران استان فارس نیز با درک این اهمیت و جایگاه توانسته‌اند عملکرد خوبی طی سال‌های اخیر در حوزه‌های اقتصادی داشته باشند. نشانه این موفقیت‌ها نیز آغاز به کار اولین مرکز نوآوری توسعه تعاون در استان فارس است تا به این ترتیب فارس به جمع ده استانی بپیوندد که پیش از این مراکز نوآوری در آن‌ها فعال‌شده‌اند.

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: تعاون بهترین راه برای توسعه کشور و ایجاد رفاه اجتماعی و بخشی است که با اتکا به آن می‌توان اشتغالزایی و از طریق جذب سرمایه‌های خرد توسعه پایدار را نیز حاصل کرد.

کبیری بابیان اینکه باید اعتماد عمومی را به بخش تعاون احیاء کرد، گفت: توسعه شفافیت در روند فعالیت تعاونی‌ها امر بسیار مهمی است تا مردم بتوانند به این واحدها اعتماد کرده و سرمایه‌های خرد خود را در اختیار تعاونی‌ها قرار دهند.