به گزارش پایگاه خبری ربیع، در پایان بهمن‌ماه سال جاری تناژ تحویل محصولات نهایی (انواع ورق) فولاد مبارکه به بازار داخل از مرز پنج میلیون تن گذشت و با رشد ۸ درصدی نسبت‌به مدت مشابه سال قبل به ۵ میلیون و ۶۷ هزار تن رسید.

معاون فروش و بازاریابی شرکت فولاد مبارکه در گفت‌وگو با خبرنگار فولاد اظهار داشت: علی‌رغم وجود تحریم‌های ظالمانه، فولاد مبارکه توانست نیاز مصرف‌کنندگان داخلی به محصولات فولادی تخت را تأمین کند و با افزایش تأمین نیاز مشتریان، از خروج ارز جلوگیری و به حفظ سطح اشتغال در کشور کمک کند.

محمود اکبری افزود: در یازده‌ماههٔ سال جاری شرکت فولاد مبارکه ۳ میلیون و ۷۴۱ هزار تن محصولات گرم و اسیدشویی را به مشتریان خود تحویل داده است که این میزان نسبت‌به سال گذشته ۱۱ درصد رشد نشان می‌دهد. علاوه‌بر آن با توجه به نیاز مشتریان، این شرکت تناژ تولید و تحویل محصولات گرم با ضخامت نازک را افزایش داده است؛ به‌طوری‌که درصد رشد محصولات گرم با ضخامت کمتر از ۳ میلی‌متر ۱۰ درصد رشد داشته و از یک‌میلیون و ۵۱۶ هزار تن به یک‌میلیون و ۶۶۶ هزار تن رسیده است.

معاون فروش و بازاریابی شرکت فولاد مبارکه گفت: تناژ تحویل محصولات سرد نیز رشد ۳ درصدی نسبت‌به یازده ماه سال ۱۳۹۶ داشته و از یک‌میلیون و ۴۸ هزار تن به یک‌میلیون و ۸۲ هزار تن در سال جاری رسیده است. در سال جاری تحویل محصولات سرد به تولیدکنندگان لوازم‌خانگی و صنایع بشکه‌سازی افزایش قابل‌توجهی داشته است. همچنین بخشی از این محصولات جهت پوشش‌دهی به کارخانه‌های مصرف‌کنندهٔ ورق گالوانیزه و ورق قلع‌اندود اختصاص یافته است.

وی ادامه داد: محصولات فولاد مبارکه در سال جاری به بیش از ۹۲۵ مشتری تحویل داده شده است که ازنظر تعدادی نیز رشد ۱۰ درصدی داشته است. فولاد مبارکه با افزایش تحویل محصول به مشتریان داخلی به تداوم تولید در کارخانه‌های تولیدی پایین‌دست کمک کرده است؛ ولی متأسفانه علی‌رغم تأکید دولت محترم بر صادرات محصولات فولادی توسط شرکت‌های تولیدکننده و اقدامات و پیگیری‌های صورت‌گرفته از طرف فولاد مبارکه، بخشی از ورق‌های فولادی عرضه‌شده به بازار داخلی، بدون تبدیل شدن به محصولات نهایی صادر می‌شود که به ایجاد اشتغال در کشور و صادرات محصولات با ارزش‌افزوده، خسارات جبران‌ناپذیری وارد می‌کند و لازم است جهت جلوگیری از صادرات محصـــولات فولادی توســــط شرکــت‌های غیرتولیدکننده اقدامات اساسی‌تری صورت گیرد.

فولاد مبارکه میزبان پیشکسوتان صنعت فولاد

معمرین این مجتمع عظیم صنعتی، در یکی از روزهای سرد زمستان گردهم جمع شدند تا برای نخستین بار با مدیرعامل فولاد مبارکه در دیداری صمیمانه از انتظارات، مشکلات و درخواست‌های خود بگویند.

یکشنبه پنجم اسفندماه، مهندس حمیدرضا عظیمیان، مدیرعامل فولادمبارکه، میزبان ۱۲۰۰ نفر از بازنشستگان این شرکت در سالن نگین نقش جهان بود.

در این دیدار صمیمی که با هدف بررسی درخواست‌ها و رفع مشکلات احتمالی بازنشستگان برپا شده بود، در ابتدا، آقای حسینقلی فاطمی، رئیس هیئت‌مدیرهٔ کانون بازنشستگان شرکت فولاد مبارکه، ضمن تقدیر از مهندس حمیدرضا عظیمیان به جهت موافقت و همکاری در برگزاری این نشست صمیمانه، آن را به فال نیک گرفت و ضمن تبریک روز مهندس و ولادت حضرت زهرا (س) گفت: این نخستین نشست بازنشستگان با مدیرعامل فولاد مبارکه در طول تاریخ این شرکت است؛ بنابراین باید این فرصت را غنیمت بشماریم و از ایشان تشکر کنیم. این‌که خود جناب آقای عظیمیان دو ماه و نیم قبل به بنده گفتند علاقه‌مندند با بازنشستگان دیدار کنند، نشانهٔ حسن توجه ایشان به شرایط و وضعیت بازنشستگان عزیز است. همکاران بازنشسته خواسته‌هایی دارند که پیگیری آن‌ها از مدت‌ها قبل شروع شده و البته با وجود اقدامات صورت‌گرفته برخی از آن‌ها نیاز به پیگیری بیشتری جهت رسیدن به نتیجه دارد.

در ادامهٔ این دیدار، رئیس هیئت‌مدیرهٔ کانون بازنشستگان شرکت به نمایندگی از بازنشستگان صندوق فولاد و تأمین اجتماعی به برخی از درخواست‌های بازنشستگان همانند امکان استخدام فرزندان بازنشسته، مسائل مربوط به بیمه و درمان بیماران صعب‌العلاج و ازکارافتاده، اجرای معاینات دوره‌ای، استفاده از مراکز رفاهی و تفریحی، تداوم پرداخت کمک‌هزینهٔ تحصیلی به فرزندان، تشکیل کمیته‌ای جهت سرکشی و رصد مشکلات خاص، مشارکت مالی بازنشستگان با اختصاص سهام و تخصیص وام اشاره کرد.

ابراهیم مهدیان از همکاران بازنشسته و فعال صنفی از دیگر کسانی بود که به ذکر دیگر درخواست‌های بازنشستگان پرداخت.

پس از ارائهٔ پیشنهادهای نمایندگان بازنشستگان، مهندس عظیمیان مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه ضمن تبریک روز مهندس و سالروز میلاد حضرت زهرا از این‌که فرصتی دست داده تا ضمن دیدار نزدیک با بازنشستگان، مشکلات این عزیزان طرح و بررسی شود، ابراز خرسندی کرد و اظهار داشت: طی حدود ۶ ماه گذشته، حمایت‌هایی از بازنشستگان صورت گرفته است و ان‌شاءالله این روند ادامه خواهد داشت.

مدیرعامل فولادمبارکه در خصوص اشتغال فرزندان کارکنان بازنشسته در شرکت به ذکر موانع و محدودیت‌های قانونی پرداخت و علاقه‌مندی خود جهت اجرایی شدن برخی درخواست‌ها پس از بررسی‌های لازم را مطرح کرد.

در ادامه ایاز اسماعیلی معاون نیروی انسانی شرکت درخصوص امکانات تفریحی شرکت گفت: درخصوص امکان استفاده از امکانات رفاهی مثل چادگان و شمال، بعد از بازنشستگی تغییری برای فرد به وجود نمی‌آید و مشکلات رزرو ناشی از حجم زیاد تقاضا نسبت‌به امکانات رفاهی است. وی درخصوص کمک‌هزینهٔ سفرهای بلندمدت از افزایش آن با موافقت مدیرعامل شرکت خبر داد.