معاون آموزشی حوزه علمیه اصفهان با اشاره به تحصیل ۶ هزار طلبه در حوزه علمیه اصفهان گفت: امسال بیش از یک‌هزار نفر از برادران برای ورود به حوزه علمیه اصفهان ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد بیش از ۶۰۰ نفر به ۳۹ مدرسه علمیه در سراسر استان معرفی شدند.

حجت‌الاسلام محسن جلالی، با اشاره به آغاز سال تحصیلی جدید در حوزه علمیه اصفهان اظهار داشت: امسال بیش از یک هزار نفر از برادران برای ورود به حوزه علمیه اصفهان ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد بیش از ۶۰۰ نفر پس از انجام مصاحبه و سایر مراحل به ۳۹ مدرسه علمیه در سراسر استان معرفی شدند.

وی با بیان اینکه طلاب جدیدالورود در ۳ گروه متوسطه، دیپلم و دانشجویی جذب شده‌اند، افزود: حدود ۶ هزار نفر طلبه از پایه یک تا ۱۰ در حال تحصیل در حوزه علمیه استان اصفهان هستند و حدود ۲ هزار نفر از طلاب در دروس خارج فقه علماء از جمله آیت‌الله حسین مظاهری و آیت‌الله سید یوسف طباطبایی‌‌نژاد وغیره شرکت می‌کنند.

معاون آموزشی حوزه علمیه اصفهان بیان کرد: یک هزار و ۵۰۰ کلاس درس در پایه یک تا ۱۰ در نیم سال اول در حوزه علمیه استان اصفهان تشکیل و ۳۲ هزار درس ارائه می‌شود.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر کاهش تعطیلی‌ها در حوزه علمیه گفت: تلاش شده است تا تعطیلات در حوزه علمیه اصفهان کاهش یابد و بیش از پیش بر موضوعات تهذیبی و اخلاقی تأکید شود.

جلالی با اشاره به موضوع حوزه انقلابی تصریح کرد: این موضوع در بیان اساتید و موضوعات درسی گنجانده شده و درس نظام و حکومت اسلامی در یکی از پایه‌ها ارائه می‌شود، همچنین در نظر داریم تا دروسی با عنوان نظام سیاسی و اندیشه‌های حضرت امام خمینی(ره) به طلاب ارائه شود، از سوی دیگر برگزاری نشست‌‌های بصیرت افزایی با موضوع حوزه انقلابی در مدارس علمیه سراسر استان در دستور کار قرار دارد.