به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از باشگاه خبرنگاران، علی باقر طاهرنیا در آیین نکوداشت یکصدمین سالگرد تأسیس تربیت معلم دانشگاه فرهنگیان در کشور و شصت و یکمین سالگی این دانشگاه در استان چهارمحال و بختیاری در شهرکرد گفت: در حال حاضر، ۶۵ هزار دانشجو معلم در ۹۸ مرکز و پردیس دانشگاه فرهنگیان مشغول به تحصیل و فراگیری علم و دانش هستند.

وی افزود: این دانشجو معلمان در مقاطع تحصیلی پیوسته و دانشجو معلمان مهارت آموز ماده ۲۸ در ۱۶ رشته آموزشی متناسب با نیاز آموزش و پرورش تحصیل می‌کنند.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه فرهنگیان کشور اضافه کرد: سال گذشته، جذب دانشجو در مراکز و پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان سه برابر افزایش یافت.

طاهرنیا با بیان فعالیت دو پردیس و یک مرکز دانشگاه فرهنگیان در استان چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: یک هزار دانشجو معلم در این واحد‌های آموزشی در حال تحصیل هستند.

وی ادامه داد: در حال حاضر ۱۴ هزار معلم در استان فعالیت می‌کنند که به طور متوسط سالانه یک هزار و ۲۰۰ نفر بازنشسته می‌شوند.

طاهرنیا، با بیان اینکه نیرو‌های مشغول به تحصیل در این دانشگاه پاسخگوی نیاز آموزش و پرورش نیست، افزود: وزارت آموزش و پرورش با برگزاری آزمون‌های استخدامی و بکارگیری نیرو‌های که دوره مهارتی ماده ۲۸ را طی کردند کمبود نیروی انسانی را رفع می‌کند.

به گفته وی، براساس آمار وزارت آموزش و پرورش تا سال ۱۴۰۴ دو سوم معلمان فعلی بازنشسته می‌شوند، و به همین تعداد نیروی جایگزین در کشور نیاز است.