نجمه کریمیان

به گزارش پایگاه خبری ربیع، امروز مهم ترین رویداد فرهنگی هنری کشور و ویترین سینمای ایران کار خود را آغاز می کند.قطار جشنواره چهل و یکمین فیلم فجر در حالی به حرکت می افتد که طی روزهای گذشته برخی از اهالی هنر و سینما درباره تحریم آن سخن گفتند.
این نخستین باری نیست که برخی از سازندگان و بازیگران جشنواره فیلم فجر را تحریم کرده و انصراف خود را از حضور در جشنواره اعلام می کنند.بهمن ماه سال ۱۳۸۸ و ۱۳۹۸ نیز شاهد تصمیمات شتابزده از این قشر بودیم اما نه تنها خللی در برگزاری این رویداد هنری ایجاد نشد بلکه روسیاهی به ذغال ماند.
رفتار برخی سلبریتی ها که هر بار به رنگی در می‌آید، امسال به نشانه اعتراض وقایع اجتماعی اخیر و با ژست همدردی و حمایت از مردم رنگ تحریم جشنواره به خود گرفت و آنها با استوری در صفحات مجازی آن را اعلام می کنند.
طی روزهای گذشته ۷ بازیگر فیلم سینمایی «چرا گریه می کنی؟» ساخته علیرضا معتمدی در یک استوری مشترک اعلام کردند که در جشنواره شرکت نمی کنند.از سوی دیگر شبکه های فارسی زبان ضدانقلاب نیز بر طبل این تحریم ها می کوبند و با هجمه سازی برای برگزاری جشنواره ای بی رنگ و حال لحظه شماری می کنند.
حال خطاب به بازیگران و سلبریتی هایی که حرف از انصراف می زنند باید گفت اگر میخواهید با این رفتار مردمی بودن خود را نشان دهید سخت در اشتباهید و مصداق عملتان آب در هاون کوبیدن است. اگر شما مردمی بودن را به این عمل می‌پندارید، چرا به حضور پول های کثیف در سینما اعتراضی نمی کنید؟! رفتارهای شما نه تنها مردمی بودنتان را ثابت نمی کند بلکه چهره متناقض شما را نمایان می سازد.
هیچ انسان وطن پرستی حاضر نیست با یک شوی تبلیغاتی و برای دیده شدن، به اقتصاد و فرهنگ کشورش لطمه بزند و به مردم و کشورش خیانت کند چرا که از هر شخصی در جهت میل و شادی دشمن حرفی و عملی سر بزند به مردم پشت کرده است . به یاد داشته باشیم این رویداد فرهنگی میراث انقلاب مردم ایران به رهبری امام خمینی (ره) است و هیچ گاه خللی در آن ایجاد نخواهد شد و تا ابد به عنوان میراث تاریخی و هنری این سرزمین باقی خواهند ماند و این بار نیز باخت سهم آنهایی است که در این جریان آب در آسیاب دشمن ریخته و همصدا با وطن فروشان و دشمنان کشور می‌شوند، اما آنچنان ناآگاهند که نمی دانند دشمنان برای امیال شخصی خود مشتاق چنین تحریم هایی هستند.
قطعا این چنین رفتارهایی در حافظه تاریخی مردم باقی خواهد ماند و پروژه تحریم این بار نیز همانند سال هایی که حرف از تحریم جشنواره به میان آمد، با استقبال اهالی هنر و حضور حداکثری مردم ناکام خواهد شد.

نجمه کریمیان