پایگاه خبری ربیع/

وَ لَا یَحْمِلُ هَذَا الْعَلَمَ إِلَّا أَهْلُ الْبَصَرِ وَ الصَّبْر…: و این پرچم [مبارزه] را مگر اهل بصیرت و مقاومت، نمی‌توانند بر دوش گیرند.»نهج البلاغه خطبه ۱۷۳

جامعه اسلامی کانون تهاجم دشمن قرار دارد و آنچه می‌تواند فتنه‌ها را بشکند و جریانات تهدید و تحریم و تردید و تحریف را در هم شکند، بصیرت و مقاومت در صراط حقّ است که بارها مورد تأکید رهبرمعظم انقلاب نیز قرار گرفته‌اند از جمله در بیانات اخیر ایشان که فرمودند: «به‌نظر من برای تأمین آینده احتیاج داریم به صبر و ثبات. بایستی گاممان را محکم کنیم؛ ربّنا اغفر لنا ذنوبنا و إسرافنا فی أمرنا و ثبّت أقدامنا…مسئولین هم باید با کار جهادی، صبر و ثبات خودشان را نشان بدهند. یعنی کار جهادی به‌نظر من بسیار لازم است؛ تردید، نگرانی، آیا می‌شود، آیا نمی‌شود، بکنیم، نکنیم، این‌ها خیلی مضرّ است. مسئولین به این‌ها باید توجّه بکنند..(۱۰/۵/۱۳۹۹)

دشمن از روز اول ابتدای پایه گذاری نظام اسلامی به انحاء مختلف تمام قدرتش را برای شکستن امقلاب بکار بسته است در این دوره نیز با حربه های مختلف وارد عمل شده است تا پایداری و استقامت ملت ایران را بشکند، اما در این زمان از دو حربه تحریم و تحریف بیشتر استفاده می کند؟ جریان تحریف را ماموران فریفته و فریب خورده غربی در فضای مجازی و برخی رسانه ها دامن می زنند و در راستای خواست دشمن قلم می زنند و یا سخن می رانند! طراحی نظام سلطه تمرکز بر استفاده از ظرفیت‌های داخلی برای به فروپاشی کشاندن نظام اسلامی است. یکی از این ظرفیت‌های داخلی، جریان تحریف است که با کارگردانی، هدایت و نقشه بیرونی و با عوامل و بازیگران داخلی اجرا می‌شود. این جریان به‌عنوان علت‌العلل موفقیت جریان تحریم عمل می‌کند و به تعبیر رهبر معظم انقلاب «واقعاً ما تا بر جریان تحریف غلبه نکنیم بر جریان تحریم هم غلبه نخواهیم کرد»؛ از همین رو است که یکی از عبارات کلیدی در بیانیه گام دوم انقلاب این است که دشمن به صد زبان و بیان و به کمک عقبه داخلی خود این‌گونه القا می‌کند که تمام مشکلات کشور ناشی از تحریم است که این تحریم نیز حاصل دنبال کردن راهبرد مقاومت از سوی جمهوری اسلامی ایران است و درصورتی‌که ایران از این سیاست دست بکشد تمامی تحریم‌ها و مشکلات برطرف خواهد شد.

جریان تحریف، حقیقت را تحریف می‌کند، آدم‌های آن داخلی، ولی فریفته و مرعوب غرب و مطیع رسانه‌های آن‌ها هستند؛ اگرچه ایرانی هستند، اما نگاه به بیرون دارند، به تعبیری نگاه جهان وطنی؟  البته جهان وطنی به معنای واقعی کلمه خیر! بلکه به معنی تعلق‌خاطر قلبی به جهانی  که آمریکا و غرب در رأس آن باشند. به شناخت و ذهنیت مردم از واقعیت‌ها حمله می‌کند و به دنبال تغییر ذهن و کنترل آن و سپس ایجاد رفتار جدید و کنترل آن است. میدان نبرد او ذهن و رسانه بوده و عنصر اصلی سیاست فشار حداکثری آمریکا علیه ایران است. درواقع فشار حداکثری آمریکا علیه ملت ایران بخش‌های متنوعی دارد و منحصر به عرصه اقتصاد نیست، بلکه یک سیاست جامع و همه‌جانبه است که تحریف، بازوی روانی، رسانه‌ای و فرهنگی در اعمال فشار حداکثری و تحریم، بازوی اقتصادی آن است. عملیات روانی پرحجم و پرشدت و پردامنه، جنگ روایت‌ها و جنگ اراده‌ها همگی در راستای جریان تحریف برای دشمن ایفای نقش می‌کنند. ابزار جریان تحریف، سلاح نرم، رسانه‌های مجازی، شبکه‌های اجتماعی، قلم و گفتگو است، کاری که انجام می‌دهد زمان‌بر است و با گذشت زمان آثار و تبعات آن روشن می‌شود. درواقع به‌گونه‌ای عمل می‌کند که مردم مسئله دیگری را به‌جای حقیقت می‌پندارند و مخاطب متوجه نمی‌شود که یک موضوع از حقیقت واقعی‌اش تهی شده، مثل مقاومت در برابر تحریم که می‌تواند سستی و انفعال را القا کند و کشور را به ذلت و تسلیم بکشاند. هدف در تحریف، تخریب، تضعیف و براندازی است؛ اما با فروپاشی ذهنی و داخلی. جریان تحریف القای ناکارآمدی حکومت دینی در مواجهه با مشکلات و تحریم را دامن می زند و پیشرفت‌های کشور در موضوعات هسته‌ای؛ نظامی؛ علمی و فناوری و سایر موضوعات را انکار و پیشرفت بدون اتکا به غرب را غیر ممکن جلوه می دهد؟ از طرفی آدرس غلط برای رفع مشکلات و تحریم می‌دهد، مانند مذاکره و یا رابطه با غرب را تبلیغ می کند و برای پذیرش مردم، استراتژی لبه پرتگاه را مجسم می‌کند و وانمود می‌کند که کشور به بن‌بست و لبه پرتگاه رسیده و تا سقوط فاصله‌ای ندارد.نیز موقعیت کشور را ناامیدکننده و تیره‌وتار معرفی می‌کند.با نفوذی‌های داخل کشور که بخش عمده‌ای از آن‌ها بدون جیره و مواجب عمل می‌کنند یا با چند واسطه نفوذی، حرف نفوذی‌ها را می‌زند و روایت آن‌ها را در جنگ روایت‌ها انتقال می‌دهد.همچنین تحریم را عامل اصلی مشکلات معرفی می‌کند؛ به‌گونه‌ای که مسئولان فکر برنامه‌ریزی و اتکا به داخل نداشته باشند.ترفند دیگر جریان تحریف اینست که  نقاط قوت کشور را به‌عنوان نقاط ضعف نشان می‌دهد و نقاط ضعف را بزرگنمایی می‌کند؛ مانند؛ سوء مدیریت اقتصادی کشور یا فضای مجازی رها شده در کشور.

 تحریف گران خط مقاومت و ایستادگی را نشانه گرفته اند.آنها جای ظالم و مظلوم و همچنین جلاد و شهید را عوض می‌کنند. به القاء شعار ما نمی‌توانیم می پردازند و آگاهانه درباره توانایی‌های داخلی ایجاد تردید و ابهام می‌کنند.این جریان هرگز غرب را تخطئه نمی‌کند و در تمام منازعات با آمریکا و غرب، نظام اسلامی را مقصر اصلی دشمنی معرفی می‌کند. اما پادزهر تحریف چیست؟ به یقین شناخت درمانی اجتماعی مهمترین پادزهر و کارسازتری خواهد بود؛ یعنی باید سواد رسانه‌ای و آگاهی سیاسی مردم به‌گونه‌ای ارتقا پیدا کند که کسانی نتوانند در منازعات سیاسی و احیاناً انتخاباتی به راحتی تحریف را به خورد مردم بدهند. باید دانست که تحریم و تحریف دو لبه یک قیچی هستند و تا زمانی که در ذهن آسیب‌پذیر نشویم، در میدان عمل تسلیم نخواهیم شد؛ لذا شرط غلبه بر جریان تحریم، فائق آمدن بر جریان تحریف است و از عمق جان به این جمله راهبردی و کلیدی رهبر معظم انقلاب ایمان بیاوریم که فرمودند: «امروز جنگ، جنگ اراده‌هاست و اراده‌ها نیز متکی بر شناخت‌ها است و شناخت‌ها نیز متکی بر روایت‌ها است. درصورتی‌که روایت‌ها غیرواقعی باشند، اراده‌ها نیز بر اساس همین روایات تحریف شده و به انحراف کشیده می‌شود.» تردیدی نیست که پیروزی در مقابله با تحریف، تحریم را خواهد شکست.

 مظفر حاجیان