به گزارش پایگاه خبری ربیع،محمدرضا سلیمی در ششمین جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان اظهار داشت: کلیه چاه های شهرداری اردستان  نیز به کنتور هوشمند مجهز شده اند.

وی همچنین از عزم جدی و الزام نصب کنتورهای هوشمند در اردستان خبر داد و گفت: در راستای تدوین و اجرای برنامه های عملیاتی مناسب برای ایجاد تعادل بین منابع و مصارف به ویژه در سفره های آب زیر زمینی ، نصب کنتور هوشمند بر روی کلیه چاه های شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی در دستور کار قرار گرفته است.

رئیس اداره منابع آب اردستان یادآور شد: کلیه چاه های خدماتی نیز به تدریج دارای کنتورهای هوشمند می شوند و تا کنون از ۳۵ حلقه چاه خدماتی ، ۱۵ حلقه مجهز به کنتور هوشمند شده اند.

سلیمی افزود: کنتورهای هوشمند از مصرف بی رویه و بالا در بخش کشاورزی جلوگیری و بهینه سازی و تعادل بخشی آب های زیر زمینی را به همراه دارند.

رئیس اداره منابع آب اردستان هم چنین از پر و مسدود شدن ۲ حلقه چاه غیر مجاز از ابتدای امسال در دشت اردستان خبر داد و تصریح نمود : در این دشت تنها یک حلقه چاه غیر مجاز کشاورزی وجود دارد و چاه باغ ویلاهای غیر مجاز نیز با جدیت برای پر و مسدود شدن در دستور کار قرار دارند.

حمید فرخی