مراسم تجلیل از شهروندان و نمونه‌های ترافیکی شهر اصفهان روز یکشنبه با حضور مسئولان استان اصفهان در اتاق بازرگانی اصفهان برگزار شد.
به گزارش پویش مردمی ترافیک شهر اصفهان، مراسم تجلیل از شهروندان و نمونه‌های ترافیکی شهر اصفهان روز یکشنبه با حضور مسئولان استان اصفهان در اتاق بازرگانی اصفهان به مناسبت هفته ناجا برگزار شد.
در این مراسم از ۴۶ شهروند و مسئول نمونه در حوزه ترافیک شهر اصفهان به دلیل خدمات و شاخصه‌های مختلف آنها در موضوع ترافیک تقدیر به عمل آمد.
در این مراسم از رسول زرگرپور استاندار اصفهان، حسن رحیمی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اصفهان، مهدی جمالی نژاد شهردار اصفهان، سرهنگ حسین غلامی رئیس پلیس سابق راهور استان اصفهان، اکبر ابراهیم نجف آبادی قاضی دادسرای نظام، حمیدرضا پیرپیران مدیرعامل شرگت توزیع برق استان اصفهان، سرهنگ غلامحسین سلطان پناهی کارشناس آزمایشات رانندگی موسسه راه گشا، علیرضا صلواتی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان، ماشالله کاظمی مدیرکل دفترفنی استانداری اصفهان، سرهنگ صفر ملکوتی خواه کارشناس کانون آموزشگاه‌های رانندگی استان اصفهان، مسعود حسین میرزایی مدیرعامل شرکت توسعه مجتمع‌های سیاحتی فرهنگی و ورزشی، محمدعلی احمدی مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی اصفهان، حسن جعفری مدیر سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی اصفهان، سعید ساکت رئیس پویش مردمی ترافیک شهر اصفهان تجلیل شد.
همچنین در این مراسم از محمدتقی یزدیان مدیرهماهنگی مناطق معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان، محمدرضا رضایی، سرپرست روزنامه جمهوری اسلامی در استان اصفهان، سروان مهدی اورنگی فرمانده ایستگاه راهور درون شهری مرکز استان اصفهان، علی خاکسار مدیر آموزش معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان، منصور خادمی مدیرفنی ستاد معاینه خودروی اصفهان، احمد پدرام از اعضای اتاق فکر راهور استان اصفهان، داود کریمی شهروند نمونه ترافیکی فرمانداری اصفهان، مهدی غفرانی رئیس اتحادیه فروشندگان موتورسیکلت و دوچرخه اصفهان، سعادت ناطقی مدیر آموزشگاه رانندگی پایه یکم راه ابریشم اصفهان، یزدان یوسفی مدیر آموزشگاه رانندگی پایه دوم مسعود خمینی شهر، سعید جعفری شهروند نمونه ترافیکی سازمان تاکسیرانی اصفهان، محمد سلیمیان ریزی مربی نمونه آموزشگاه رانندگی پایه سوم شهرستان لنجان، شاهین گلستانی شهروند نمونه ترافیکی و تکنسین مرکز فوریتهای پزشکی اصفهان، تیمور عابدینی شهروند نمونه ترافیکی پزشکی قانونی اصفهان، مجتبی شمسایی شهروند نمونه ترافیکی ادار کل پست استان اصفهان، فرزاداله یاری شهروند نمونه ترافیکی سازمان خدمات موتوری شهرداری اصفهان، ابوالفضل وفایی شهروند نمونه ترافیکی سازمان آتش نشانی، اصغر مرتضایی رئیس واحد حمل و نقل سازمان خدمات موتوری شهرداری اصفهان تقدیر به عمل آمد.
از محسن عرفان شهروند نمونه ترافیکی شهرستان کاشان، امیرحسین سرکانی شهروند نمونه ترافیکی شهرستان شاهین شهر و حومه، بهروز یوسفی شهروند نمونه ترافیکی ناوگان مسافربری درون شهری شهرستان خمینی شهر، احمدرضا مباشری شهروند نمونه ترافیکی شهرستان شهرضا، ابراهیم فرج زاده شهروند نمونه ترافیکی ناوگان مسافربری درون شهری شهرستان نجف آباد، قربانعلی قنبری شهروند نمونه ترافیکی ناوگان مسافربری درون شهری شهرستان مبارکه، رضا فروغی راننده نمونه اتحادیه کامیون داران، کمپرسی و بارکش‌های شهری اصفهان، محمدعلی یگانگی راننده نمونه انجمن صنفی کارفرمایان کاخانجات بتن آماده اصفهان، محمدرضا غنیمت نژادگان راننده نمونه سازمان اتوبوسرانی اصفهان، قاسم خوشبویی راننده نمونه سازمان اتوبوسرانی اصفهان نیز به عنوان نمونه‌های ترافیکی شهر اصفهان تجلیل شد.
 
کاهش ۶۵ درصدی تخلف عبور از خطوط عابر پیاده در اصفهان
فرمانده انتظامی استان اصفهان با اشاره به درخواست سایر استان‌ها برای الگوگیری از پویش مردمی ترافیک گفت: فعالیت‌‌های اجتماعی انجام شده در اصفهان کاهش ۶۵ درصدی تخلفات عبور از خطوط عابر پیاده در اصفهان را به همراه داشته است.
سردار عبدالرضا آقاخانی ظهر امروز در همایش تجلیل از نمونه‌های ترافیکی استان اصفهان اظهار داشت: تابلوهای زیبا و کوچکی با عنوان توقف قبل از خطوط عابر پیاده روی چراغ‌های راهنمایی و رانندگی شهر اصفهان نصب شده که با توجه به فرهنگ دوستی مردم اصفهان مردم به خوبی از این پیام استقبال کرده‌اند و بالغ بر ۶۵ درصد از تخلفات عبور از خطوط عابر پیاده کاهش یافته است.
وی با بیان اینکه فعالیت‌های شهرداری اصفهان در راستای گسترش فرهنگ ترافیک، نمونه است، افزود: پویش مردمی ترافیک کلیدی برای آغاز یک راه است، این طرح توسط شهرداری اصفهان ارائه شده که از کسب محله تا مسئولان را برای تغییر فرهنگ ترافیکی زیر یک چتر جمع کرده است.
فرمانده انتظامی استان اصفهان بیان کرد: در حال حاضر ۱۵ استان، خواستار اعزام کارشناس به اصفهان برای آشنایی با این طرح و اجرای آن در استان خود هستند چراکه این طرح، یک حرکت انقلابی برای تغییر فرهنگ است و نتایج بسیار خوبی داشته است.
وی با بیان اینکه استان اصفهان کلیددار طرح‌های ترافیکی در کشور است، گفت: اجرای طرح سه‌شنبه‌های بدون خودرو و دوچرخه‌سواری مردان و آغاز به کار پلیس افتخاری از دیگر برنامه‌هایی است که با مشارکت همه دستگاه‌ها و به دور از جزیره‌ای عمل کردن در استان اصفهان با هدف افزایش مشارکت اجتماعی انجام شده است.
سردار آقاخانی با بیان اینکه پلیس راهور تابلوی کیفیت و کمیت اخلاقی نیروی انتظامی است، تصریح کرد: پلیس راهور نخستین لایه مواجه نیروی انتظامی با مردم و یکی از مهم‌ترین عناصری نیروی انتظامی محسوب می‌شود.
وی با اشاره به تجلیل نمونه‌های ترافیکی استان اصفهان با اشاره به رتبه نخست استان اصفهان در بخش همیار پلیس خاطرنشان کرد: نمونه‌های ترافیکی سفیران خوبی برای مأموریت‌های نیروی انتظامی هستند و امیدوار هستیم که در سال آینده، بیش از ۱۰۰ نمونه ترافیکی در استان اصفهان انتخاب شوند، همچنین تمام فعالیت‌های انجام شده در استان اصفهان این استان را به استان برتر در اجرای برنامه‌های اجتماعی تبدیل کرده است.
 
معاون استاندار اصفهان مطرح کرد
کاهش ۱۰ درصدی تلفات جاده‌ای در اصفهان/۱۰۹ نقطه پر تصادف در محورهای استان شناسایی شد
معاون استاندار اصفهان با اشاره به شناسایی ۱۰۹ نقطه حادثه‌خیز و پر تصادف در راه‌های مواصلاتی استان اصفهان گفت: مدیریت استان تلاش می‌کند با برنامه‌های مختلف و با مشارکت دستگاه‌های مرتبط، سالیانه ۱۰ درصد از میزان تلفات جاده‌ای را کاهش دهد.
محمدعلی طرفه ظهر امروز در همایش تجلیل از نمونه‌های ترافیکی استان اصفهان اظهار داشت: یکی از ویژگی‌های نظام اسلامی این است که مردم در پیروزی انقلاب و استمرار آن مشارکت فعال داشته و همه فعالیت‌های مهم بر دوش آحاد مردم به عنوان رکن اساسی نظام اسلامی است.
وی با بیان اینکه افزایش و جلب مشارکت اجتماعی جزء برنامه‌های نیروی انتظامی بوده است، افزود: موضوع تلفات جاده‌ای یکی از دغدغه‌ها و چالش‌هایی است که مدیریت استان تلاش می‌کند با برنامه‌های مختلف و با مشارکت دستگاه‌های مرتبط، سالیانه ۱۰ درصد از میزان تلفات جاده‌ای را کاهش دهد.
معاون عمرانی استاندار اصفهان بیان کرد: ۱۰۹ نقطه حادثه‌ساز و پر تصادف در استان اصفهان شناسایی شده است که برنامه‌هایی برای اصلاح این نقاط در نظر گرفته شده که نصب دوربین‌های ثبت تخلف و کنترل ترافیک و هماهنگی در اعمال قانون و انجام فعالیت‌های مهندسی از جمله اقدامات انجام شده است.
وی گفت: راه‌اندازی ایستگاه‌های امنیت و سلامت و تصویب پیاده‌راه کردن چهارباغ عباسی از جمله برنامه‌هایی است که شورای ترافیک استان برای کاهش تلفات جاده‌ای و افزایش رضایتمندی مردم در نظر گرفته است.
طرفه ادامه داد: فاز دوم خط یک متروی اصفهان به طول یک کیلومتر و با ۴ ایستگاه به‌زودی افتتاح شده و خط یک مترو تا تابستان سال آینده آماده بهره‌برداری می‌شود، همچنین خط شمال- جنوب متروی اصفهان تصویب شده که اعتبارات عملیات مهندسی آن توسط شهرداری اصفهان و اعتبارات تجهیزات آن از بودجه دولتی تأمین می‌شود.
وی گفت: عملیات تکمیلی کنارگذر شرق اصفهان با هدف کاهش ترافیک شهری اصفهان و کاهش آلودگی هوا به طول ۹۰ کیلومتر راه اندازی شده که قطعه نخست آن ۷۵ درصد و قطعه دوم ۳۰ درصد پیشرفت داشته است.
مرگ هر فرد در جاده‌ها ۲ میلیارد تومان خسارت به کشور وارد می‌کند
رئیس دفتر تحقیقات راهور ناجا گفت: تحقیقات انجام شده نشان می‌دهد که مرگ هر فرد در اثر حادثه ترافیکی در جاده‌های کشور، ۲ میلیارد تومان خسارت به کشور وارد می‌کند.
شهریار بهزادبصیرت ظهر امروز در همایش تجلیل از نمونه‌های ترافیکی استان اصفهان در سالن اجتماعات اتاق بازرگانی اصفهان با بیان اینکه ناجا همواره به‌دنبال افزایش مشارکت اجتماعی است، اظهار داشت: جامعه‌های پیشرفته دارای سرمایه‌های مختلف اجتماعی، اقتصادی، سیاسی، انسانی وغیره هستند و این سرمایه‌ها ملموس و قابل ارزیابی است اما سرمایه‌های اجتماعی با وجود اینکه قابل ارزیابی نیستند اما اثرگذارند.
وی با بیان اینکه همدلی اقشار و سازمان‌های مختلف یکی از شاخصه‌های مهم مشارکت اجتماعی است، افزود: کاهش آمار کشته‌شدگان ترافیکی در سال ۱۳۸۴ از میزان ۲۷ هزار نفر در سال به ۱۶ هزار و ۵۰۰ نفر در سال ۹۴ رسیده که اگر همدلی و هم‌زبانی مردم و سازمان‌های مختلف نبود این کاهش اتفاق نمی‌افتاد.
رئیس دفتر تحقیقات راهور ناجا با اشاره به اهمیت کاهش تلفات جاده‌ای بیان کرد: تحقیقات انجام شده توسط پلیس راهور و دانشگاه شهید بهشتی نشان می‌دهد که مرگ هر فرد در اثر حادثه ترافیکی در جاده‌های کشور، ۲ میلیارد تومان خسارت به کشور وارد می‌کند و افرادی که قطع نخاع و یا از کار افتاده می‌شوند، هزینه سنگینی را بر جامعه و خانواده تحمیل می‌کنند.
وی اظهار داشت: لازم است مشارکت اجتماعی برای کاهش میزان تلفات جاده‌ای صورت پذیرد و زمانی که میزان کشته شدگان در جاده به دغدغه مردم تبدیل شود در رفتار خود تغییر داده و مشارکت اجتماعی شکل می‌گیرد.
رئیس دفتر تحقیقات راهور ناجا با اشاره به تأکید رهبر انقلاب مبنی بر کاهش تلفات جاده‌ای گفت: محله‌محوری نخستین بخش شکل‌گیری مشارکت اجتماعی است و با همدلی و همکاری مردم می‌توان دغدغه رهبر انقلاب در این زمینه را برطرف کرد، البته کارهای خوبی در استان اصفهان انجام شده که نتیجه آن کسب مقام نخست در کاهش تلفات جاده‌ای در عید نوروز توسط استان اصفهان است.