زرگر پور بابیان اینکه کودکان در آینده مسئولیت‌های مختلف را بر عهده خواهند گرفت، خطاب به آنان گفت: آینده کشور به دست شما آینده‌سازان رقم می‌خورد باید برای ایفای نقش مؤثر در جامعه با سلاح علم، ایمان و اخلاق آماده شوید.به گزارش ربیع به نقل از صاحب‌نیوز، استاندار اصفهان در نشست صمیمانه با جمعی از کودکان و نوجوانان شهری و روستایی عضو کانون پرورش فکری که به مناسبت روز جهانی کودک صورت پذیرفت اظهار کرد: شوراهای مختلفی در خصوص اقشار مختلف جامعه ازجمله جوانان، بانوان، سالمندان تشکیل‌شده است و اخیراً نیز شورای کودکان تشکیل‌شده است و مسائل این اقشار در این شوراها موردبررسی قرار می‌گیرد.

رسول زرگر پور بابیان اینکه مدیریت استان در این شوراها تلاش می‌کند که در راستای حل مشکلات قشرهای مختلف جامعه قدم بردارد، افزود: در حال حاضر کودکان نیاز به مشاوره‌ی آموزشی دارند و ما به‌عنوان مسئولین استان باید با ایجاد امکانات مناسب این نیاز برطرف نماییم.

زرگر پور بابیان اینکه امکانات آموزشی و تفریحی شامل کتابخانه، پارک و … در برخی از نقاط شهر وجود دارد، گفت: تبعیض در پراکندگی این امکانات در نقاط مختلف دیده می‌شود و مدیریت استان وظیفه دارد که این عدم امکانات و تبعیض را برطرف نماید.

استاندار اصفهان بابیان اینکه کودکان در آینده مسئولیت‌های مختلف را بر عهده خواهند گرفت، خطاب به آنان گفت: آینده کشور به دست شما آینده‌سازان رقم می‌خورد باید برای ایفای نقش مؤثر در جامعه با سلاح علم، ایمان و اخلاق آماده شوید.

وی در ادامه با تشریح وظایف خود، افزود: استان اصفهان با مشکلات زیادی از قبیل آلودگی هوا و خشک‌سالی مواجه است.

زرگر پور اضافه کرد: طی ۳ سال گذشته مدیریت استان تلاش کرده است که آلودگی هوا را کاهش دهد به‌طوری‌که در سال ۹۲، تنها ۷۶ روز هوای سالم گزارش‌شده بود که امسال به ۲۳۰ روز رسید.

استاندار اصفهان مترو را یکی از وسایل حمل‌ونقل عمومی خواند که در کاهش آلودگی هوا نقش مؤثری دارد و ادامه داد: در سال آینده از جنوبی‌ترین نقطه‌ی شهر اصفهان تا شمالی‌ترین نقطه‌ی شهر به طول ۲۲ کیلومتر، خط مترو راه‌اندازی خواهد شد.

استاندار اصفهان به طرح پیاده‌رو کردن بخشی از بافت تاریخی اشاره کرد و افزود: در برنامه‌ریزی اولیه میدان امام خمینی (ره) پیاده‌رو شد و مدیریت استان در نظر دارد که چهارباغ از دروازه دولت تا میدان انقلاب نیز مسیر پیاده‌روی شود.

زرگر پور از آماده کردن شهر برای رفت‌وآمد معلولین خبر داد و گفت: آماده‌سازی شهر برای معلولین و سالمندان که با محدودیت‌هایی مواجه هستند ضروری است.

مدیر ارشد استان به آسیب‌های اجتماعی نیز اشاره کرد و افزود: گرچه استان اصفهان به دلیل تدین مردم سطح آسیب‌های اجتماعی کمتری نسبت به میانگین کشوری دارد ولی شبکه‌های مجازی جدای از آثار مثبت خود مشکلاتی را در این بخش ایجاد کرده است.

استاندار اصفهان ضمن قدردانی از زحمات مسئولان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان، گفت: علیرغم محدودیت‌های موجود کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خدمات خوبی را به کودکان ارائه داده است.