به گزارش پایگاه خبری ربیع، در همان ساعات اول انتشار این خبر رسانه‌های معاند و فضای مجازی که ابزار ایجاد جنگ روانی است، فعال شدند و اخبار راست و دروغ فراوانی را منتشر کردند تا هراس در دل مردم ایران بیندازند و امید مردم به زندگی را کاهش دهند! آنها تلاش کردند کرونا را بیش از اندازه‌ای که هست بزرگ جلوه دهند و مسئولان ایران را ناتوان از مقابله با این بلای جهانی معرفی کنند تا اضطراب و استرس ایرانیان را دو چندان کنند. اکنون که حدود ۲۰ روز از ورود کرونا به ایران می‌گذرد این بیماری به بخشی از زندگی روزمره در ایران بدل شده. روز نخست که این ماجرا آغاز شد سؤال این بود که جامعه در مقابل آن تا چه حد تاب‌آوری خواهد داشت، حکومت چقدر آماده مدیریت آن خواهد بود و دشمن سعی خواهد کرد آن را برای ایجاد یا تشدید کدام روندها به خدمت بگیرد؟ اینها سؤال‌هایی است که از منظر سلامت و امنیت ملی بسیار مهم تلقی می‌شود.

این نخستین بار است که ایران درگیر یک مسئله بیولوژیک در ابعاد ملی شده. هنوز شواهد کافی برای ارزیابی اینکه این ویروس تا چه حد یک محصول آزمایشگاهی است در دست نیست که البته بعید نیز نخواهد بود و باید منتظر ماند تا زمان، موضوع را آشکار نماید. هرچه که هست، جامعه و حکومت در ایران بسیار تاب‌آورتر، عاقلانه‌تر و نسبت به پیش‌بینی‌ها، غیرمنتظره عمل کرده. در مواجهه با بحرانی در این ابعاد، گسیختگی و هیجان‌زدگی جامعه یک واکنش بسیار محتمل است؛ اما جامعه ایرانی با وجود اینکه در معرض کمبودهای آزاردهنده‌ای است منسجم و با آرامش رفتار کرد.

جامعه‌ای که به ازدحام عادت دارد در زمانی کوتاه، عادت دیرین خود را ترک کرده، گرچه بودند و هستند کسانی که متأسفانه حق مطلب را ادا نکردند و به توصیه‌ها و تأکیدهای مسئولان بهداشت و درمان توجه نداشته و ندارند که این باعث انتشار زیادتر از انتظار این ویروس شده است. احتکار خانگی بسیار کمتر از پیش‌بینی‌هاست و قدرت تطبیق جامعه با قواعد جدید بهداشتی از بسیاری از جوامع ظاهرا پیشرفته، بیشتر و سریع‌تر است. با وجود فقدان سابقه درگیری با موارد مشابه در گذشته، که طبعا نتیجه آن نبودِ پروتکل‌ها و رویه‌های استاندارد و تمرین‌شده است، دستگاه‌های درگیر باوجود برخی سردرگمی‌های جزئی در آغاز راه، اکنون بر مسئله مسلط شده‌اند و به روایت و شهادت بازدیدکنندگان سازمان بهداشت جهانی، ایران به‌خوبی وارد عمل شده و به‌درستی عمل نموده است و این باوجود دروغ‌پردازی‌های رسانه‌های دشمن است که ایران را ضعیف و ناتوان معرفی می‌نمایند.

در مواجهه با پدیده‌های اپیدمولوژیک مهم‌ترین خطر شکل‌گیری هرج و مرج، درگیر شدن بخش‌های مختلف جامعه با هم، تشدید بی‌اعتمادی و فروپاشی سیستم‌های مدیریت و خدمات‌دهی اجتماعی است. کسانی که در صف اول مبارزه در چنین بحران‌هایی درگیرند معمولا خیلی زود به شکننده‌ترین گروه جامعه تبدیل می‌شوند؛ اما جامعه پزشکی و درمانی در ایران با روحیه‌ای خیره‌کننده و کاملا جهادی عمل کرده است تا آنجایی که آن نوعروس از مراسم عروسی خود می‌گذرد و دیگری بلکه تمامی کادر درگیر مسئله تقریبا شبانه‌روزی و ایثارگرانه عمل می‌کنند. از همه مهم‌تر، بحران‌هایی از این دست نیاز جامعه را به رهبری ملی که زمام امور را در دست نگه دارد، به جامعه آرامش بدهد و نمادی از نظم، بهبود و تکیه‌گاهی برای ملت باشد، بسیار جدی می‌کند که به لطف الهی این موهبت در ایران وجود دارد که با چند جمله کادر بهداشتی را عاشقانه‌تر و مسئولانه‌تر از هر زمان وارد گود مبارزه با کرونا نمود و ان‌شاءالله کرونا به‌زودی با شکست مواجه و از ایران و جهان رخت بر خواهد بست.

ایران در این روزها از نعمت الهی رهبری مدبر و دلداده به مردم به‌طور تمام و کمال برخوردار است. تردیدی نخواهد بود و شواهد بسیاری هست که دشمنان مردم ایران هیچ باک نداشتند و ندارند، بلکه مشتاق بودند و هستند که جامعه ایران فروبپاشد، حکومت  مردمی ایران فلج شود و ایران با یک بحران سراسری مواجه گردد، چنانچه در گذشته نیز بارها برای رسیدن به این هدف هزینه‌های زیادی داشت؛ اما به جایی نرسید. حالا هم به عیان و آشکار دیده می‌شود که کل سیستم اطلاعاتی دشمن به ماشین تولید دروغ تبدیل شده است و لحظه‌ای دروغ‌سازی می‌کنند. کرونا ویروس خطرناکی است؛ اما روندهایی را در ایران ایجاد کرده و به سنت‌هایی شکل داده که رویارویی با بحران‌هایی بسیار بزرگ‌تر را ساده خواهد کرد. ملت ایران با رعایت اصول اولیه بهداشت و مراقبت دائمی و پرهیز از هرگونه تجمع و سفر به‌زودی از این ویروس پاک خواهد شد و قطعا سیاهی آن بر فرصت‌طلبان محتکر و بی‌رحمان گران‌فروش زالوصفت خواهد ماند.