به گزارش پایگاه خبری ربیع،

فرماندار با اشاره نامگذاری سال ۹۷ توسط  رهبر معظم انقلاب به‌نام حمایت از کالای ایرانی خواستار حمایت از کالاهای ساخت داخل شد و افزود:‌ در کلام رهبری، ضرورت مشارکت و همکاری تمام دستگاه‌ها در امر مبارزه با قاچاق کالا جدی است و این کار نیازمند سرعت، دقت و جامعیت در اقدامات و برنامه‌ریزی‌ها می‌باشد که باید با استفاده از ظرفیت‌های پژوهشی، علمی، دانشگاهی و حوزوی با روحیه بسیجی وارد میدان شد.

علیرضا بصیری اظهار داشت: امروز در شرایط حساسی قرار داریم و دشمن اقتصاد مارا نشانه رفته است، پس لازم است با همدلی و حمایت از تولیدات داخل قدرت خود را به آنان نشان دهیم و امیدشان را ناامید کنیم.

وی با بیان اینکه امروز یکی از دغدغه‌های نظام و دولت ایجاد اشتغال برای جوانان است افزود: نگاه همه‌ی مسئولان به امر مبارزه با قاچاق کالا و ارز باید یک نگاه اعتقادی و تکلیفی باشد چراکه با افزایش این معضل شاهد از دست رفتن فرصت‌های شغلی برای قشر جوان می‌باشیم.

علیرضا بصیری با اشاره به اقدامات دولت در مبارزه با قاچاق کالا و ارز افزود: سابقه قاچاق در کشور به چند ده سال مربوط است که خوشبختانه نقش دولت و سایر دست‌اندرکاران به‌ویژه نیروی انتظامی در مبارزه با قاچاق کالا قابل تقدیر است.

نماینده‌ی عالی دولت در شهرستان خاطرنشان کرد فعالیت‌های مثبت شهرستان در امر مبارزه با قاچاق کالا و ارز قابل تقدیر است .

فرماندار با تاکید بر لزوم فعال شدن کمیته‌های زیرمجموعه کمیسیون افزود: باید با فعال کردن کمیته‌های تخصصی به مباحث مربوط به قاچاق کالا به‌صورت ویژه ورود کرد.

فعالیت مضاعف اکیپ‌های گشت بازرسی، برگزاری مستمر جلسات آموزشی، پاسخگویی به کلیه مکاتبات در حوزه‌ی مبارزه با قاچاق کالا و ارز، کنترل و مبارزه با قاچاق دام و فراورده‌های گوشتی، نظارت بر بازار با توجه به فرارسیدن شب یلدا، کنترل و رصد انبارها از تاکیدات فرماندار در این نشست بود.