به گزارش پایگاه خبری ربیع، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان بر لزوم برنامه ریزی دقیق و تشکیل هیات‌های اندیشه ورز برای اجرای کارهای نو در حوزه گسترش فعالیتهای قرآنی و کشف استعدادهای برتر قرآنی تأکید کرد.

 آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد در دیدار معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: اجرای بسیاری از فعالیت‌های قرآنی نیازمند دستورالعمل قانونی بوده تا بتوان قرآن را در سطح جامعه ترویج و گسترش داد.

نماینده ولی فقیه در استان افزود: استعدادهای بسیار خوبی در زمینه قرآنی وجود دارد که لازم است آنها را شناخته و جهت دهی کنیم.

معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این دیدار با بیان اینکه استان اصفهان برگزیده ملی در زمینه برگزاری آزمون‌های قرآنی است، گفت: پرداختن به مهم‌ترین عنصر تقویت کننده فرهنگ عمومی یعنی قرآن کریم را از جمله وظایف خود می‌دانیم و در این زمینه مقرر شد یکی از وظایف اصلی شورای فرهنگ عمومی استان‌ها پرداختن به مسائل قرآنی باشد.

عبدالهادی فقهی زاده با اشاره به فعالیت‌های تبلیغی و ترویجی و نیز آموزشی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: شورای توسعه فعالیت‌های قرآنی و شورای فرهنگ عمومی دو مجموعه اصلی برای تصمیم گیری در حوزه قرآن و عترت و لازم است تصمیمات و مصوبات اصلی در زمینه قرآنی در این دو شورا انجام شود.