به گزارش پایگاه خبری ربیع، رئیس فدراسیون فوتبال در جمع ناظرین فوتبال گفت: رحم، رفاقت و ترحم در امر قضاوت و نظارت منطقی ندارد.

به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، مهدی تاج در حاشیه مراسم افتتاحیه کلاس ناظران فوتبال لیگ برتر و دسته اول فوتبال درباره وضعیت تیم‌های ملی گفت: جوانگرایی خوبی در تیم‌های ملی بزرگسالان و تیم ملی امید اتفاق افتاده است. تیم ملی زیر ۲۳ سال که در حال حاضر در مسابقات مرحله مقدماتی قهرمانی زیر ۲۳ در قرقیزستان است، با  ۲۲ بازیکن زیر ۲۳ سال در مسابقات شرکت کرده است. سعی داریم این تیم را برای مسابقات ۲۰۲۰ آماده کنیم تا پشتوانه خوبی در تیم ملی بزرگسالان داشته باشیم.
وی در ادامه درباره وضعیت داوری کشور گفت: خوشبختانه ارزیابی من درباره وضعیت داوری خوب است، چرا که در مسیر درستی قرار گرفته است. با تلاش‌های اصفهانیان و کامرانی‌فر اتفاقات خوبی در زمینه جوانگرایی در داوران رخ داده است.
تاج در ادامه بیان کرد: جامعه داوری احتیاج به آرامش دارد. همه با هم باید این مسیر را برای داوران هموار کنیم. همچنین رسانه نیز باید تلاش کنند تا این بستر فراهم شود و داوران در شرایط خوب روحی و روانی بتوانند قضاوت کنند. آنچه مسلم است رحم و ترحم در قضاوت و نظارت منطقی ندارد، چرا که داوران قاضی زمین سبز هستند.
رئیس فدراسیون در ادامه درباره افزایش حق‌الزحمه داوران در فصل جدید افزود: قصد داریم در فصل ۹۷-۹۶ حق الزحمه داوران، ناظران در تمام لیگ‌های کشور را افزایش دهیم. معتقدم ابتدا باید مشکلات را دسته‌بندی کرد و سپس بهترین راه را برای حل کردن آن  پیدا کرد.
تاج ادامه داد: داوران براساس نمرات و عملکردی که در رقابت‌ها داشته‌اند برای قضاوت در مسابقات انتخاب می‌شوند. زمانی که رئیس کمیته داوران بودم، هیچ توصیه‌ای برای اینکه کدام داور بازی را قضاوت کند، نکرده‌ام. تلاشمان در فصل جدید این است که فصل پیش رو را با دستمزد جدید شروع کنیم. کلیات آن را در این خصوص مصوب شده است.
رئیس فدراسیون در پایان ضمن تشکر از کمیته و دپارتمان داوران گفت: از روسای قبلی کمیته داوران که در گذشته فعالیت داشته‌اند تقدیر و تشکر می‌کنم. خدمات این عزیزان را پاس می‌داریم.  همچنین از شما ناظرین تشکر ویژه‌ای دارم که در این کلاس حضور یافتید تا به جامعه داوری کمک کنید و باز هم تاکید می‌کنم که رحم، رفاقت و ترحم در قضاوت و نظارت جایی ندارد.