به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از مهرسید مجید موسوی با اشاره به توزیع ۷۶ هزار و ۳۱۲ تن انواع نهاده‌های دامی در استان طی سال گذشته، اظهار کرد: ورود این مقدار نهاده‌های دامی به استان و توزیع آن در راستای حمایت از تولید بوده است.

وی با تأکید بر اینکه این میزان نهاده‌های دامی میان تولیدکنندگان صنعتی و سنتی توزیع‌شده است، گفت: وزارت جهاد کشاورزی در این خصوص به استان‌ها تفویض اختیار داده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان البرز اضافه کرد: در سال جاری تأمین و توزیع نهاده‌های دامی به‌صورت هدفمند و بر اساس مقدار نیاز واقعی تولیدکنندگان تأمین و توزیع خواهد شد.

موسوی در بخش دیگری با اشاره به اقدامات انجام‌شده در حوزه تنظیم بازار، اظهار کرد: سال گذشته برای حمایت از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان و همچنین تنظیم بازار با برنامه‌ریزی و هماهنگی‌های صورت گرفته در ستاد تنظیم بازار استان توانستیم اقلام موردنیاز از قبیل؛ مواد پروتئینی، گوشت قرمز (گوسفندی و گوساله) و مرغ را تأمین و بر اساس برنامه‌های تدوین‌شده در سطح بازار توزیع کنیم.

وی اضافه کرد: سال گذشته ۶۹۵ تن گوشت گرم گوسفندی وارداتی، ۲۷ تن گوشت منجمد گوسفندی وارداتی، ۶۶ تن تخم‌مرغ با نرخ مصوب و ۶۰۰ تن مرغ گرم با همکاری اتحادیه مرغداران استان البرز و همچنین هزار و ۷۶۰ تن مرغ منجمد، ۷۵ تن گوشت گرم گوساله، دو هزار و ۲۶۱ تن گوشت گوساله منجمد تأمین و در میادین عرضه میوه و تره‌بار و همچنین فروشگاه‌های بزرگ استان توزیع شد.

 انتهای پیام