اصفهان – رئیس اداره راه وشهرسازی شهرستان مبارکه گفت: طی ۵ سال گذشته بیش از ۶۰ فقره تجاوز به اراضی مبارکه کشف و در دستگاه قضایی تشکیل پرونده داده شد.

به گزارش ربیع به نقل از مهر ، محمدرضا حق‌شناس اظهار داشت: ۴۱۴ هزار متر مربع از اراضی شهرستان مبارکه به صورت غیر قانونی تصرف شد و تجاوز به حریم راه گزارش شده است.

وی به تصرفات غیرقانونی انجام شده درشهرستان مبارکه واقدامات انجام شده توسط نیروهای حفاظت از اراضی ملی اشاره کرد و اعلام داشت: از سال ۹۰ تاکنون تعداد تصرفات غیر قانونی در شهرستان اعم از تصرف اراضی و تجاوز به حریم راه ۶۱ فقره با مساحت ۴۱۴ هزار متر مربع بوده که در این زمینه شکایات لازم تنظیم و ۵۴ فقره دادخواست خلع ید تنظیم شده و در محاکم قضایی ثبت شده و نیروهای حفاظت از اراضی با پیگیری های لازم اقدامات ضروری در این زمینه را انجام و اراضی به دولت مسترد شد.

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان مبارکه با توجه به اقدامات انجام شده در حوزه املاک و مسکن بیان داشت: در شهرستان ضمن اخذ ۱۵۰ برگ سند تک برگی به نام دولت جمهوری اسلامی در راستای خانه دار شدن قشرکم درآمد نیز ۲۵ هکتار زمین جهت مسکن مهر دیزیچه و خاراب طالخونچه اختصاص که به همین منظور ۱۳۰ واحد مسکن مهر توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تحویل متقاضیان شده و همچنین ۳۶ قطعه زمین برای ساخت مسکن محرومین در صفائیه به این بنیاد واگذار شده است.

وی پروژه نیمه تمام این شهرستان را محور مبارکه – بروجن نام برد و گفت: این محور به لحاظ ایجاد ارتباط بین سه استان اصفهان، چهارمحال و بختیاری و خوزستان و با توجه به حجم تردد خودروها در مسیر از اهمیت بالایی برخوردار است که ۲۰ کیلومتر آن دوطرفه و احداث باند دوم  بسیار ضرورت دارد ضمن آنکه  هفت کیلومتر آن در صورت اجرای لایه دوم آسفالت، آماده بهره برداری است .