اصفهان- معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان اصفهان گفت: بیش از ۶۰۰ معلم از سطح کشور به منظور مقابله با حوادث احتمالی به ویژه در محیط مدارس در اصفهان آموزش امداد و نجات دیدند.

به گزارش ربیع به نقل از مهر ، حیدر علی خانبازی  اظهار داشت: آموزش امداد و کمک های اولیه در قالب طرح دادرس به معلمان پنج استان کشور در اصفهان آغاز شد.

وی بیان داشت: آمادگی معلمان در برابر حوادث احتمالی خصوصا محیط مدارس می تواند در کاهش صدمات ناشی از سوانح و بلایا موثر باشد که این امر با آموزش مطالب امداد و کمک های اولیه و تعامل جمعیت هلال احمر و آموزش و پرورش امکان پذیر و بهتر از قبل خواهد بود.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان اصفهان تصریح کرد: آموزش امداد و کمک‌های اولیه به معلمان بسیار مهم بوده و دارای دو وجه فراگیری و آموزش است چراکه ایشان پس از فراگیری این مطالب می توانند آنها را به دانش آموزان یاد دهند.

وی بیان داشت: نخستین دوره فرهنگی ارتقا نقش تربیتی و اجتماعی معلم، ویژه ۲۰۰ خواهر و ۴۵۰ برادر پذیرفته شده معلمی آموزش و پرورش استان های یزد، قم، مرکزی، فارس،اصفهان بوده و در دو دوره مجزا از ۱۲ الی ۲۱ مرداد ماه به میزبانی دانشگاه پردیس شهید باهنر اصفهان در حال برگزاری است.