رئیس اداره بهزیستی شهرستان دهاقان از اختصاص یک میلیارد و ۳۹۰ میلیون تومان وام اشتغال‌زایی از اعتبارات داخلی سازمان به ۱۵۰ نفر معلول و خانواده‌های نیازمند تحت پوشش بهزیستی دهاقان خبر داد و گفت: ۱۰ درصد از این میزان به معتادان بهبود یافته تعلق می‌گیرد.

سید علی موسوی  با اشاره به ارائه خدمات درمانی به مددجویان اظهار داشت: شهرستان دهاقان جزء شهرستان‌های کم برخوردار محسوب می‌شود که در سال ۱۳۸۵ موفق به راه اندازی و احداث اداره بهزیستی شد و این اداره تاکنون مشغول ارائه خدمات مختلفی به مددجویان است.

وی ارائه خدمات فیزیوتراپی و گفتار درمانی را نیاز مبرم مددجویان دهاقان دانست و افزود: خدمات فیزیوتراپی و گفتار درمانی به صورت شاخص در اختیار مددجویان شهرستان دهاقان قرار گرفته و همین امر سبب شده که افراد معلول از مراجعه به شهرهای همجوار که با مشقت و هزینه بسیار همراه بود بی‌نیاز  گردند اما هم‌چنان با کمبود نیرو در زمینه پیراپزشکی مواجه هستیم.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان دهاقان از ارائه اقدامات مفید برای نخستین بار در بهزیستی دهاقان خبر داد و تصریح کرد: به منظور رفاه حال مددجویان بی‌بضاعت و استفاده از مشاوره خانوادگی، تحصیلی، فردی و سایر موارد، “یاری برگ” مشاوره به مددجویان ارائه شده تا از کلیه خدمات مشاوره‌ای مرکز مشاوره روزانه بهره‌مند شوند.

وی توان‌بخشی و توانمندسازی معلولان را از اهداف اساسی سازمان بهزیستی دانست و خاطرنشان کرد: توان‌بخشی از طریق ارائه خدمات پیراپزشکی و گفتار درمانی و ارائه خدمات و وسایل مربوط به توان‌بخشی به نیازمندان صورت گرفته و خدمات توانمندسازی از طریق پرداخت وام خود اشتغالی به افرادی که به مرحله  توانمندی رسیده‌اند انجام می‌شود.

موسوی تعداد معلولان جسمی، حرکتی، کم توان ذهنی، نابینا، اعصاب و روان مزمن بهزیستی دهاقان را یک هزار و ۱۲۰ نفر برشمرد و بیان کرد:  یک میلیارد و ۳۹۰ میلیون تومان از اعتبارات داخلی سازمان به ۱۵۰ نفر معلول و خانواده‌های نیازمند و تحت پوشش بهزیستی دهاقان تعلق گرفت تا بتوانند با ایجاد اشتغال‌زایی امرار معاش کنند اما در سال جاری هنوز تخصیصی صورت نگرفته است.

وی با بیان اینکه ۱۰ درصد از وام اشتغال‌‌زایی سازمان بهزیستی به معتادان بهبود یافته تعلق می‌گیرد، گفت: سقف پرداخت وام اشتغال‌زایی بهزیستی ۱۰ میلیون تومان بوده که از این میزان ۱۰ درصد به معتادان بهبود یافته تعلق می‌گیرد.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان دهاقان از احداث کمپ ترک اعتیاد برای نخستین بار در دهاقان خبر داد و  اظهار داشت:  برای نخستین بار کمپ ترک اعتیاد معتادان شهرستان دهاقان در روستای “همگین” جانمایی شد و در حال گذراندن مراحل قانونی بوده تا به صورت اصولی و قانونی فعالیت خود را آغاز کند، راه‌اندازی این کمپ سبب می‌شود معتادان برای ترک به شهرهای همجوار مراجعه نکنند.