به گزارش پایگاه خبری ربیع، بیست و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان صبح امروز (دوشنبه ۶ تیر) با معرفی برگزیده ها در بخش های مختلف به کار خود پایان داد.

بخش‌های متنوعی برای این مراسم در نظر گرفته شده بود  ، در آیین اختتامیه جشنواره بیست و هفتم بزرگداشت محمدرضا الوندی و کریم اکبری‌مبارکه و و سعید باغبانی برگزار شد.

بخش‌های تئاتر نوجوان، کودک، خردسال و خیابانی بخش‌های رقابتی به صورت رقابتی برگزار شد و برگزیدگان این بخش‌ها معرفی و تجلیل شد ند؛ علاوه بر این از دو بخش غیر رقابتی نقالی و خیمه شب بازی نیز تقدیر به عمل  آمد.

نکوداشت مریم کاظمی در اختتامیه جشنواره ه بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان

نکوداشت مریم‌کاظمی به دلیل فعالیت‌های بیشماری که در زمینه تئاتر کودک و نوجوان و برگزاری جشنواره خصوصی با حضور بچه‌ها داشته، برگزار شد

مریم کاظمی در سال ۱۳۴۴ در تهران متولد شد. تحصیلات عالی خود را در دانشگاه تهران دنبال و مدرک کارگردانی و بازیگری را از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران دریافت کرد. وی از سال ۱۳۷۹ تا کنون با تمرکز بر تئاتر کودک آثار متعددی را در این زمینه تولید و اجرا کرده‌است.

نکوداشت مهدی فرشیدی‌سپهر

مراسم بزرگداشت مهدی‌فرشیدی‌سپهر یکی دیگر از اهالی تئاتر است که به دلیل سال‌ها فعالیت در تئاتر کودک و نوجوان و تلاش برای آموزش تئاتر در مناطق محروم ایران در مراسم اختتامیه جشنواره بیست و هفتم از وی تقدیر به عمل آمد

.این تقدیر با حضور مسلم قاسمی، ناصر آویژه،  رضا بصیرت مدیرعامل هنرهای نمایشی ایران و سید جواد طاهری رئیس تئاترشهر انجام شد.مهدی فرشیدی سپهر در این نکوداشت گفت: خوشحالم حرکت آموزشی من در مناطق محروم دیده شد.وی افزود:  تئاتری ها را دعوت کنم که به شهرهای بسیار کوچک بروند که نمایش شما برای مردم این مناطق الهام بخش است.

تقدیر از شرکت  صنایع غذایی سحر، حامی بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان

شرکت صنایع غذایی سحر، در راستای پرداختن به مسئولیت فرهنگی و اجتماعی خود و حمایت از حوزه فرهنگ و هنر، به عنوان حامی مالی در کنار بیست‌ و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان  تقدیر شد.

این تقدیر در مراسم اختتامیه با حضور مسعود ویژه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان، امیر مشهدی عباس دبیر جشنواره، محمدرضا غلامی پاک مشاور استاندار همدان از محمود توتونچیان مدیرعامل شرکت سحر تجلیل شد.

مجید  ترابیان مجری اختتامیه جشنواره بیست و هفتم بود و دکور صحنه با المان‌های تئاتری سه بعدی کار شده و تنوع بصری فوق‌العاده نسبت به سال‌های قبل داشت.