به گزارش پایگاه خبری ربیع، در همین رابطه همزمان با بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها در مهرماه شرکت‌های اتوبوسرانی، مترو و تاکسی‌رانی بیشترین ارتباط را با دانش آموزان و دانشجویان در فصل بازگشایی مدارس دارند، از این رو و به دنبال افزایش تقاضای سفرهای درون شهری، سازمان اتوبوسرانی شهرداری اصفهان با وجود مشکلات بسیاردر زمینه تأمین ناوگان جدید، فرسودگی ناوگان طی سال‌های اخیر، افزایش قیمت لوازم یدکی و غیره اما با رویکرد مثبت دوره جدید مدیریت شهری به حمل و نقل عمومی، گام‌های مهمی را در حوزه تعمیرات، بازسازی، نوسازی و جذب ناوگان جدید برداشته است تا درسایه ساراین اقدامات سهمی قابل قبول درسرویس دهی و خدمات‌دهی به علم‌آموزان داشته باشد.

افزایش دو برابری ناوگان اتوبوسرانی اصفهان

در همین پیوند، مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی اصفهان و حومه در گفتگو با خبرنگار ربیع درباره امکانات و اقداماتی که ناوگان اتوبوسرانی همزمان با شروع سال تحصیلی برای دانش اموزان فراهم کرده است به این نکته اشاره داشت که ما قصد داریم با بازگشایی مدارس، سرویس‌دهی خاصی برای آن‌ها انجام دهیم. قبل از شروع سال تحصیلی ناوگان اتوبوسرانی اصفهان ۴۵۰ دستگاه در اختیار داشت که در آستانه بازگشایی مدارس تعداد اتوبوس‌های شهری اصفهان با افزایش دو برابری، به حدود ۹۰۰ دستگاه می‌رسد.

سیدعباس روحانی، با اشاره به آئین برگزاری بهره برداری از ناوگان جدید اتوبوسرانی شهر اصفهان که در آخرین روزهای شهر یورماه سال جاری انجام می‌شود به این مسئله اشاره داشت که مقارن با مهرماه با اعتباری بالغ بر ۴۹۰ میلیارد تومان ۵۶ دستگاه اتوبوس بزرگ جدید،۵۳ دستگاه اتوبوس کوچک جدید، و ۲۴۰ دستگاه اتوبوس تعمیر و بازسازی شده به ناوگان اتوبوسرانی اصفهان اضافه می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه اتوبوس‌های کوچک بیشتردر خطوط کم بازده و به عنوان سرویس‌دهی فوق‌العاده در معابر به ناوگان اتوبوسرانی اضافه می‌شود افزود: ۱۷۳ دستگاه اتوبوس با مشارکت دولت برای توسعه ناوگان اتوبوسرانی اصفهان خریداری شده است که شهرداری اصفهان سهم خود را پرداخت کرده و امیدواریم دولت نسبت به تحویل این اتوبوس‌ها اقدام کند.

روحانی از خرید ۱۰۰ دستگاه میدل بأس و تحویل حدود ۵۰ دستگاه آن درمهرماه خبر داد و گفت: ۱۰۰ دستگاه اتوبوس تحویل فوری نیز از محل اوراق مشارکت خریداری خواهد شد.

  تعداد زیادی از ناوگان اتوبوسرانی اصفهان سوخت پاک مصرف می کنند

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی اصفهان به این مسئله اشاره داشت که به‌دلیل مورد توجه قرار گرفتن سیاست استفاده از حمل‌ونقل پاک و افزایش ضریب پاک بودن سوخت اتوبوس‌ها، به سمت استفاده از اتوبوس‌های با استاندارها سوخت (یورو چهار) و (یورو پنج) حرکت کردیم و یکی از موارد مطرح شده با شرکت‌های تولیدکننده جهت خرید اتوبوس‌های جدید همین موضوع بوده است.

روحانی، تاکید کرد: رویکرد شرکت اتوبوسرانی اصفهان آن است علاوه بر افزایش تعداد وسایل حمل‌ونقل عمومی، بحث استاندارهای آلایندگی این وسایل حمل‌ونقلی مورد توجه قرار گیرد، استاندارد آلایندگی تعداد زیادی از ناوگان موجود شرکت واحد اتوبوسرانی اصفهان یورو چهار است و سوخت پاک مصرف می‌کنند.

وی تاکید کرد: اقدامات نرم افزاری همچون اجرای سیستم موقعیت یاب برای مدیریت بهره برداری از ناوگان و اعلام زمان دقیق رسیدن اتوبوس به شهروندان هم اجرایی شده است.

وی همچنین با اشاره به بهره برداری از دومین خط شرقی _ غربی اتوبوسرانی اصفهان به عنوان چهارمین خط BRT درنصف جهان گفت: ۱۲ خط BRT برای شهر اصفهان در نظر گرفته شده است که به تدریج اجرا می‌شود، چهارمین خط BRT همزمان با بازگشایی مدارس با ۲۵ اتوبوس به شهروندان خدمت رسانی می‌کند و این خطوط سبب انتقال هر چه بهتردانشجویان به ۵ دانشگاهی که در این مسیر قرار دارد خواهد شد و دانش آموزان و والدین بسیاری نیز در این مسیر می‌توانند از خدمات اتوبوسرانی بهره مند شوند.

توجه به مسئولیت‌های اجتماعی در شرکت اتوبوسرانی

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوس‌رانی اصفهان و حومه از دیگر اقدامات انجام شده همزمان با سال تحصیلی جدید و در راستای عمل به مسئولیت‌های اجتماعی این شرکت را ارتقای کیفیت سرویس‌دهی در خط ۹۲ عنوان کرد و افزود: روند سرویس دهی و کیفیت اتوبوس‌های این خط مورد بررسی قرار گرفت و اتوبوس‌های خط مذکور تبدیل به احسن و مشکل فنی برخی از آنها برطرف گردید.

روحانی، همچنین از نصب و راه‌اندازی ۵۰ دستگاه نمایشگر اطلاع‌رسانی برای ایستگاه‌های شهری خبر داد و گفت: از اقدامات مؤثر دیگر انجام شده برای ورود به ماه مهر است.

روحانی در ادامه این گفتگو به اعزام ۴۴ دستگاه اتوبوس به شهر مهران برای خدمت‌رسانی به زائران اربعین اشاره کرد و گفت: این اتوبوس‌ها طبق برنامه در پنج کیلومتری شهر مهران و در محل پارکینگ خودروهای سواری مسافران را سوار می‌کرد و آنها را به ۱۵ کیلومتر بعد از شهر مهران که نقطه صفر مرزی با کشور عراق بود منتقل می‌کرد.

 

زهرا نصیری