به گزارش پایگاه خبری ربیع، در پایان معاملات  یکشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران با افتی ۰.۳۴درصدی همراه شد. در همین راستا شاخص کل با کاهش بیش از پنج هزار واحدی معاملات را به پایان برده و در محدوده یک میلیون و ۵۷۲هزار واحدی قرار گرفت.

شاخص هم‌وزن برخلاف شاخص کل با رشدی ۰.۰۷درصدی همراه شده و در همان محدوده ۴۴۴هزار واحدی باقی ماند. ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع به هشت هزار و ۲۴۵میلیارد تومان رسید که می توان از این اتفاق به عنوان رکوردشکنی بسیار امیدوارکننده برای بازار سرمایه یاد کرد. لازم به ذکر است از ۱۶ شهریور ماه ۱۴۰۰ به این سو هیچگاه ارزش معاملات به محدوده ای که دیروز در بازار شاهدش بودیم نرسیده بود.

به اعتقاد بسیاری از کارشناسان بازار سرمایه تحولات بازار ارز و بازارهای جهانی و همچنین افزایش قیمت اقلام خوراکی، چشم انداز مثبتی پیش روی بازار سهام می توان متصور بود. البته از سوی دیگر نیز انتشار خبر واریز نقدینگی به حساب صندوق تثبیت بازار از محل صندوق توسعه ملی نیز که اخیرا خبر آن انتشار یافته باعث شده تا سهامداران نسبت به آینده بازار امید بیشتری داشته باشند.

با این اوصاف بسیاری از فعالان بورسی انتظار دارند در همین روزها شاخص کل بازار سهام مرز یک میلیون و ۶۰۰ هزار واحدی را شکسته و وارد کانال بالاتر شود.

همچنین پالاش نفت اصفهان، ملی صنایع مس ایران، فولاد مبارکه اصفهان، پالایش نفت تهران و پالایش نفت بندرعباس نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی و در مقابل گروه مدیریت سرمایه گذاری امید نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را روی بورس گذاشتند.

پلیمر آریاساسول، پتروشیمی تندگویان، صنعتی مینو و پویا زرکان آبدره نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی و در مقابل نفت ایرانول و سرمایه گذاری صبا تامین نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را روی فرابورس گذاشتند.