به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از  کیمیای وطن به نقل از روابط عمومی سازمان راهداری وحمل ونقل جاده ای، غلامعباس بهرامی نیا، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان خوزستان گفت:  علاوه بر ماشین آلات سنگینی که در اختیار ستاد مدیریت بحران استان قرارگرفته در حدود۱۰۰ دستگاه ماشین آلات سنگین  از ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان های هرمزگان، بوشهر، تهران، یزد، لارستان، کهگیلویه و بویراحمد ، فارس و بخش خصوصی برای استقرار در مناطق سیل زده و ایجاد سیل بند در حال اعزام به استان خوزستان هستند.

وی افزود: تاکنون حدود ۳۰ دستگاه کمپرسی ، ۸ دستگاه لودر و ۳ دستگاه بیل مکانیکی وارد استان شده و مشغول به کار هستند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان اظهار کرد: از استان اصفهان نیز ۱۰ دستگاه ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین به طور مستقیم از طریق ستاد مدیریت بحران این استان به خوزستان اعزام و در حال انجام کار هستند.

بهرامی نیا  ابرازامیدوارکرد تا فردا تمامی ۱۰۰ دستگاه بصورت برنامه ریزی شده وارد استان شده و در بخش ایجاد سیل بند و استقرار در محورهای دچار آبگرفتگی، مشغول فعالیت شوند.

وی با بیان اینکه تاکنون بر اساس اعلام نیاز خوزستان، درخواست اعزام ماشین آلات از سایر استان ها انجام شد، ادامه داد: دستور اعزام ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین در صورت نیاز مجدد خوزستان، از سوی رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور به تعدادی از استان های دارای ظرفیت ابلاغ شده است.

اخذ عوارض از خودروهای امدادی و اهالی پلدختر در آزادراه خرم آباد-پل زال ممنوع است

به گزارش دیگر روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای عبدالهاشم حسن نیا معاون وزیر و رئیس این سازمان با اعلام این مطلب گفت: خودروهای امدادرسان برای تردد از این آزادراه باید با بنر امداد رسانی وارد این مناطق شوند تا امکان شناسایی و همکاری با آنها فراهم شود، بدیهی است عوارض از خودروهای غیر امدادی و گذری در آزادراه مذکور طبق روال عادی دریافت می شود.

 

وی افزود: هموطنان در صورت اعتراض و داشتن مستندات می توانند با سامانه تلفنی ۱۴۱ سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای تماس بگیرند تا در اسرع وقت موضوع پیگیری و وجه دریافت شده به افراد بازگردانده شود.