به گزارش پایگاه خبری ربیع، سید هادی انوری، یکی از رسالت‌های مجموعه‌ها و تشکل های دانشجویی را ایفای نقش موثر در رفع مسائل جامعه دانست و اظهار کرد: از ماموریت های بسیج دانشجویی نقش آفرینی و مسئله محوری در تمام ارکان جامعه است.

وی هدف از برگزاری این جشنواره را حفظ و انسجام تشکیلاتی بین دانشجویان و ایجاد کنشگری بین آنها معرفی کرد و افزود: زمینه حضور نخبگان دانشجویی در این جشنواره فراهم است. در نظر داریم از آثار این جشنواره به منظور الگودهی به دیگر دانشجویان استفاده کنیم و ایده های ناب این جشنواره برای دیگر جریانات بسط داده شود.

به گفته انوری در هر ۹ عرصه بالغ بر ۲۵ تیم از شهرستان های مختلف استان شرکت داده شده اند و برای هر موضوع ۵ تندیس شایسه تقدیر در هر عرصه معرفی می شوند که یکی از آنها به عنوان برگزیده انتخاب و جایزه اصلی به آن اهدا خواهد شد.

وی تاکید کرد: در این جشنواره سعی شده نکاتی همچون توجه به ابتکارات و خلاقیت ویژه تیم ها، اثربخشی و مسئله محور بودن طرح مورد بررسی قرار گیرد و کیفیت و اثرگذاری دانشجویی از مهمترین دیدگاه ها در بحث داوری آثار است. هیئت داوران نسبت به هر حوزه تخصص داشتند و بیشتر از فضای دانشگاهی هستند و از فضای بیرونی داوری حضور ندارد زیرا این افراد شناخت بهتری نسبت به لایه‌های دانشجویی دارند.

وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا و تغییراتی که باعث حضور نداشتن دانشجویان در محیط دانشگاه شد، به خبرنگار کیمیای وطن پاسخ داد: در این ایام با وجود تعطیلی دانشگاه ها و نبود دانشجویان در محیط، بسیج دانشجویی به دلیل نقش ماموریتی اجرایی تعطیل نشد و همواره به ایفای مسئلیت های اجتماعی خود پرداخته است. در این ایام بسیج دانشجویی در حوزه سلامت با انجام حرکت‌های جهادی، کمک‌های مومنانه در حوزه خدمات اجتماعی و فرهنگی و … یاری رسان حوزه سلامت شد. همچنین در مبحث انتخابات بسیج دانشجویی امید را به جامعه تزریق کرد.

جشنواره مالک اشتر راهی برای ارائه دستاوردهای دانشجویان

وی با بیان اینکه در شرایط حاضر امکان حضور دانشجویان اندکی فراهم شده است، گفت: برای بزرگداشت ۱۶ آذر امسال که حضور دانشجویان اندکی فراهم است، نشست های مختلف و جشن جدیدالورودها طراحی شده که امیدواریم به خوبی برگزار شود.

انوری درباره همکاری با دیگر نهاد ها به خبرنگار کیمیای وطن پاسخ داد :تفاهم نامه با آموزش و پرورش و دانشگاه فرهنگیان داشته ایم تا بتوانیم افراد بازمانده از تحصیل را آموزش دهیم در قالب این تفاهم نامه ۲۵۰ دانشجو معلم را به این منظور به کار گرفتیم .

انوری با اشاره به اینکه نسل جوان و بسیج دانشجویی همواره در صحنه حضور داشته‌اند و به دلیل ماموریت های فرادانشگاهی خود برای پیشبرد اهداف انقلاب ایستادگی کرده اند، برگزاری نخستین جشنواره دانشجویی مالک اشتر را راهی برای ارائه دستاوردهای دانشجویان اعلام کرد .

وی گفت: این جشنواره با هدف معرفی دستاوردهای دانشجویان بسیجی در ۹ عرصه تخصصی شامل برترین گروه جهادی، تشکیلات سازی، حوزه علمی و پژوهشی، کنشگری اجتماعی، فرهنگی و سیاسی، هسته‌های مطالبه‌گری تخصصی، رسانه و فضای مجازی و مطالعات حوزه زنان تعریف شده که روز پنجشنبه اختتامیه آن همراه با معرفی برگزیدگان برگزار می‌شود.