به گزارش پایگاه خبری ربیع، شهردار شهر باغستان اعتبار طرحهای افتتاح شده را ۳۶۰ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: در تمام مناطق شهر بر اساس نیاز سنجی انجام شده، طرح اجرا و به بهره برداری خواهد رسید.

دکتر رنجبر با اشاره به افتتاح ۴ طرح عمرانی خدماتی گفت: سالن ورزشی سردار شهید کلهر، پایانه مسافربری شهید همدانی، ضلع شرقی کمربندی سعید آباد و ساختمان آتش نشانی شهرک صنعتی گلگون طرحهایی است که افتتاح شده است.

شهردار باغستان با اشاره به نیاز مبرم آتش نشانی در شهرک گلگون به منظور تسریع در خدمان رسانی به صنایع به ویژه در زمانهای بحرانی افزود: با توجه به شرایط اقتصادی و محدودیت در منابع در تلاش هستیم تا براساس نیاز در هرمنطقه طرح و پروژه اجرا شود، تا علاوه برخدمت رسانی مناسب به شهروندان بودجه نیز در جای لازمه به مصرف رسیده و از هدر رفت منابع جلوگیری شود.

وی به پتانسیلهای موجود در شهرک صنعتی گلگون اشاره کرد و افزود: در شهرک صنعتی گلگون هزار واحد صنعتی با ۱۰ هزار کارگر فعالیت می‌کنند که خوشبختانه هیات مدیره خوبی دارد و تلاش خواهیم کرد که همه سرانه‌های این شهرک تأمین شده و برای خیابان و مسیر ورودی این شهرک نیز برنامه‌ای در دستور کار شهرداری قرار خواهد گرفت.

سکان دار مدیریت شهری باغستان با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس گفت: در چند سال اخیر سعی شده است مهمترین پروژه‌های عمرانی باغستان از جمله پایانه مسافربری سردار شهید حاج حسین همدانی، بلوار سردار شهید مهدی باکری، سالن ورزشی سردار شهید حاج یدا… کلهر، سالن ورزشی سردار شهید مهدی باکری و… به نام شهدا متبرک شود.

وی ادامه داد: با این پشتوانه فرهنگی و اعتقادی مصمم هستیم که عمران و آبادانی شهر را با دعای خیر خانواده شهدا تداوم ببخشیم.

شهردار باغستان اجرای طرحهای خدماتی و عمرانی به همراه امنیت و آرامش عمومی امروز را مرهون خون شهدا و ایستادگی و مقاومت ملت ایران دانست و در ادامه به اجرای همزمان ۷ پروژه عمرانی با اعتبارات ارزشمند در شهر باغستان هستیم که با همت فرمانداری و از محل ارزش افزوده و اعتبارات شهرداری اختصاص یافته است.

دکتر رنجبر ساخت پایانه‌های مسافربری در شهرها را راهکاری برای جلوگیری از ترافیک، آلودگی صوتی و ناهنجاریهای اجتماعی دانست و افزود: در واقع احداث چنین پروژه‌هایی را می‌توان یکی از شاخصه‌های توسعه شهرها دانست و بی شک وجود پایانه و ایستگاه‌های مسافربری با امکانات مناسب در کاهش ترافیک و بهبود حمل و نقل و عبور و مرور و افزایش رضایتمندی شهروندان مؤثر خواهد بود.

 وی افزود با بهره برداری از پایانه مسافربری شهید همدانی بخش عمده‌ای از معضل ترافیک محله نصیرآباد مرتفع خواهد شد.

این پایانه در زمینی به مساحت ۶۰۰۰ متر مربع در بلوار سردار شهید حاج حسین همدانی احداث گردیده است.

دکتر حسن رنجبر با اشاره به کمبود فضاهای ورزشی بر عزم شهرداری برای گسترش و اجرای طرحهای ورزشی خبر داد و افزود: شهرداری باغستان احداث کمپ ارزشمندی با اعتباری بالغ بر ۲۶ میلیارد تومان را در حال اجرا دارد که امیدواریم با اتمام این پروژه بخش عمده‌ای از مشکلات این منطقه را در حوزه ورزشی مرتفع سازد.

وی ادامه داد: شهرداری فعالیت‌های عمرانی گسترده‌ای را در برنامه‌های خود دارد که امروز با حمایت‌های خالصانه و صادقانه استاندار و فرماندار محترم در هر کجای شهر باغستان که قدم بگذارید آثار کار، تلاش، سازندگی و آبادانی را در آن مناطق به عینه خواهید دید.

 رنجبرافزود: پروژه‌هایی از قبیل ورزشگاه ۵۰۰۰ نفری، مدرسه ۹ کلاسه سعید آباد، درمانگاه نصیرآباد، سوله مدیریت بحران، احداث و تکمیل ساختمان ایستگاههای آتش نشانی مهدیه، باباسلمان تعریض محور تهران – شهریار از جمله طرحهایی است که با سرعت در حال اجرا است.

همچنین در مراسم افتتاح طرحهای ورزشی عمرانی و خدماتی شهر باغستان دکتر محسنی بند پی استاندار تهران نیز با تجلیل از خدمات انجام شده شهرداری و طرحهای شورای اسلامی این شهر تصریح کرد: اجرای طرحهای شهرداری باغستان مناسب با هر منطقه شهر نشان دهنده توجه به استفاده مناسب از منابع در سطح این شهر است.