به گزارش پایگاه خبری ربیع، سردار مجتبی فدا در نشست خبری ضمن گرامیداشت روز ۲۵ آبان ماه روز حماسه و ایثار مردم اصفهانبه این مسئله اشاره داشت که  شاخص‌های ایثارگری مردم اصفهان برای هیچ کس پوشیده نیست و قابلیت‌های اصفهان در همه دوران‌های دفاع از کیان کشور همواره زبانزد بوده است.

وی از افتتاح ۱۱۰ پروژه محرومیت زدایی در استان اصفهان به مناسبت هفته بسیج خبرداد و گفت: مسکن محرومان، کارگاه‌های قالیبافی، لایروبی قنات  از جمله این طرح‌ها است. تأمین ۱۳۵ سری جهیزیه برای زوج‌های نیازمند ، ۳۰۰ نشست تحکیم خانواده و ۳۰۰ یادواره شهدای بسیجی در استان اصفهان در هفته بسیج در دستور کار است.

وی با بیان اینکه یک هزار و ۱۰۰ پایگاه بسیج برای غربالگری کرونا در استان اصفهان راه‌اندازی شد، افزود: این پایگاه‌ها ۹۵ درصد از مردم استان را غربالگری کرونا کرده اند.

فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان در ادامه با بیان اینکه در حال حاضر ۲۵ درصد از جمعیت استان اصفهان هنوز در برابر کرونا واکسینه نشده‌اند، گفت: کد ملی، آدرس و اسامی این افراد مشخص است، ما برای پیگیری روند واکسیناسیون و تشویق این افراد به در خانه آن‌ها خواهیم رفت و آن‌ها را برای حضور در مراکز واکسیناسیون تشویق خواهیم کرد.

وی همچنین به اعزام دانش‌آموزان دختر و پسر به اردوی راهیان نور اشاره کرد و گفت: از ۲۵ آبانماه اعزام دانش آموزان آغاز شده است و در قالب دو گروه اعزام می‌شود، همچنین این امر به صورت مجازی دنبال می‌شود.

وی افزود: برنامه‌های هفته بسیج  شامل تجلیل از نیرو‌های بسیجی و تجدید میثاق با شهدا، پویش نصب عکس شهدا در مساجد و محلات، اهدای ۹ هزار آلبوم شهید به خانواده آن‌ها بخشی از برنامه‌های در دستور کار است.

وی از برگزاری جشنواره مالک اشتر به منظور تجلیل از نخبگان کشوری بسیج اصفهان در۲۷ آبانماه  در اصفهان  خبرداد و گفت:  تجلیل از پیشکسوتان بسیج ، همچنین اجلاسیه نماز با حضور امام جمعه و استاندار اصفهان به همین مناسبت برگزار خواهد شد.