رییس اداره جهادکشاورزی شهرضا گفت: در هفته دولت امسال ۳۶ پروژه بخش کشاورزی در شهرستان شهرضا که با اختصاص اعتباری بالغ بر ۱۹۷ هزار و ۵۷ میلیون ریال ایجاد شده به بهره برداری می‌رسد.

به گزارش ربیع به نقل از  ایمنا، عبدالرضا تاکی در جمع خبرنگاران این شهرستان عنوان داشت: همزمان با فرا رسیدن هفته دولت تعداد ۲۳۰ پروژه بخش کشاورزی و دام در استان اصفهان مورد افتتاح و بهره برداری قرار خواهد گرفت که از این تعداد شهرستان شهرضا با ۳۶ پروژه مقال نخست را در بین شهرستانهای استان به خود اختصاص داده است.
وی تصریح کرد: از مجموع ۲۳۰ پروژه استانی ۳۰ پروژه به عنوان پروژه‌های شاخص معرفی شده که از این تعداد نیز ۵ پروژه در شهرستان شهرضا مورده بهره برداری قرار می‌گیرد.
افتتاح ۱۶ پروژه امور دام در هفته دولت امسال در شهرضا
رییس اداره جهادکشاورزی شهرضا گفت: در هفته دولت امسال ۱۶ پروژه امور دام در شهرستان شهرضا که با اختصاص اعتباری بالغ بر ۳۷ هزار و ۶۵۰ میلیون ریال ایجاد شده و زمینه اشتغال ۲۰ نفر را نیز ایجاد کرده به بهره برداری خواهد رسید.
تاکی ادامه داد: امسال ۴ پروژه تولیدات گیاهی شهرستان که با اختصاص اعتباری بالغ بر ۲۶ هزار و ۹۰ میلیون ریال ایجاد و زمینه اشتغال ۲۸ نفر را نیز ایجاد کرده به بهره برداری خواهد رسید.
اشتغال ۲۰ نفر در پروژه‌های آبی و خاکی
وی گفت: در هفته دولت سال ۹۴ تعداد ۱۲ پروژه آب و خاک نیز که با سرمایه گذاری ۱۲ هزار و ۵۱۷ میلیون ریال ایجاد شده و زمینه اشتغال ۲۰ نفر را فراهم کرده، به بهره برداری خواهد رسید.
رییس اداره جهادکشاورزی شهرضا از افتتاح یک پروژه صنایع کشاورزی در هفته دولت امسال در این شهرستان خبر داد و افزود: این پروژه با اختصاص اعتباری بالغ بر ۱۲۰ هزار میلیون ریال ایجاد و زمینه اشتغال ۱۲ نفر را نیز ایجاد کرده است.
تاکی عنوان داشت: امسال ۳ پروژه امور عشایر شهرستان نیز که با صرف اعتباری بالغ بر ۸۰۰ میلیون ریال ایجاد شده است، به بهره برداری خواهد رسید.
برداشت ۳۵ تن آلبالو از باغات اسفرجان
وی در بخش دیگری از سخنان خود، از برداشت ۳۵ تن آلبالو از ۹۰ هکتار از باغات دهستان اسفرجان خبر داد و افزود:این محصول و سایر محصولات برداشت شده از ۵۵۰ هکتار از باغات این منطقه از شهرستان، از نظر کیفیت و بازار پسندی جایگاه ویژه‌ای در استان دارد.
مدیر جهادکشاورزی شهرضا بیان کرد: در دهستان اسفرجان سطح زیر کشت محصول گندم و جو به ترتیب ۵۰۰ و۳۰۰  هکتار است که با وجود ادامه خشکسالی بخشی از این سطوح کشت این محصول رها و بخشی نیز نسبت به سال‌های قبل از عملکرد پایین‌تری برخوردار بوده است.
تاکی همچنین از اجرای مدیریت تلفیقی مبارزه با آفت کرم گلوگاه انار در باغات این شهرستان خبر داد و افزود: رهاسازی  ۱۰مرحله زنبور براکون به فاصله هر ۱۵ روز یکبار و با تراکم یکصد هزار زنبور در هکتار به صورت آزمایشی در سطح ۶ هکتار از باغ‌های انار شهرستان انجام شد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود، شهرضا از جمله قطبهای بزرگ تولید نشاء در کشور برشمرد و تصریح کرد: شهرستان شهرضا با تولید سالانه بیش از ۱۵۰ میلیون انواع نشاء سبزی و صیفی در گلخانه‌های این شهرستان عنوان نخست استان را دارد.