به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل ازفارس، پیرحسین کولیوند رئیس کمیته بهداشت و درمان ستاد مرکزی اربعین حسینی در ارتباط زنده تلفنی با رادیو اربعین با بیان اینکه خدمات بهداشت و‌ درمان به‌ زائران اربعین به خوبی ارائه می‌شود‌ و مردم هم رضایتمندی خوبی دارند، اظهار داشت: تاکنون ۲۶۰ هزار نفر از زائران اربعین از خدمات درمانی استفاده کردند.

وی با اشاره به اینکه ۴۰ هزار اتباع خارجی نیز از خدمات درمانی بهره گرفتند، افزود: تاکنون ۴۳۰ نفر مصدومان و بیماران که در بیمارستان‌های عراق بستری شده بودند، به مرز مهران، چذابه و شلمچه منتقل شدند و ۱۵۰ نفر از آن‌ها به شهرهای محل سکونت خود انتقال یافتند.

کولیوند به خدمات اورژانس هوایی و زمینی برای انتقال مصدومان به شهرهای‌شان اشاره کرد و گفت: برای اینکه خانواده‌های مصدومان و بیماران از نگرانی بیرون بیایند و مسافتی را از شهرهای مختلف به سمت مرزها نیایند، برخی بیماران با اورژانس هوایی که توسط ستاد نیروهای مسلح در اختیار ما قرار گرفت، به شهرهای خود انتقال یافتند.

وی با بیان اینکه خوشبختانه با وجود افزایش جمعیت زائران اربعین رعایت موازین بهداشتی به خوبی رعایت شد، خاطر نشان کرد: امسال تعداد بیماران کاهش یافت و تاکنون هم شاهد بیماری واگیردار نبودیم. علاوه بر این در مرزهای زمینی، دریایی و هوایی توسط متخصصان حاضر در گیت‌های ورودی سلامتی زائران سنجش می‌شود.
انتهای پیام/