مدیر عامل شرکت آبفا استان اصفهان گفت: در هفته دولت ۱۵ پروژه در بخش آب و فاضلاب با اعتباری بالغ بر ۳ هزار و ۱۴۷ میلیارد ریال به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش ربیع به نقل از فارس ، هاشم امینی اظهار کرد: در هفته دولت ۱۵ پروژه در بخش آب و فاضلاب با اعتباری بالغ بر ۳ هزار و ۱۴۷ میلیارد ریال به بهره‌برداری می‌رسد.

وی به اهم پروژه‌هایی که در این هفته به بهره‌برداری می‌رسد اشاره کرد و افزود: پروژه آب‌رسانی به شهرستان گلپایگان، آب‌رسانی به خوانسار، آب‌رسانی به شهرک‌های صنعتی و ساخت مخازن مبارکه، آب‌رسانی به شهر گز، آب‌رسانی به محور غرب و مرکز اصفهان(شهید فهمیده)، راه‌اندازی آب شیرین‌کن شهر فرخی، پروژه جابجایی تأسیسات آب و فاضلاب میدان استقلال و ۸ پروژه دیگر در بخش آب و فاضلاب از مهم‌ترین پروژه‌های آبفا استان اصفهان هستند که در ایام هفته دولت مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرند.

مدیر عامل شرکت آبفا استان اصفهان به سایر پروژه‌هایی که در این هفته افتتاح می‌شود، اشاره کرد و بیان داشت: آب‌رسانی به شهر تودشک، اجرای خط آب‌رسانی گلشهر گلپایگان، آب‌رسانی به شهرک برق و الکترونیک خمینی‌شهر، ساخت مخزن ۲ هزار متر مکعبی و ایستگاه پمپاژ آب اردستان، حفر و تجهیز چاه‌های آب نصرآباد، سین و خورزوق با اعتباری بالغ بر ۱۸۲ میلیارد ریال به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با بیان اینکه پروژه آب‌رسانی به گلپایگان با اجرای ۴۹ کیلومتر لوله‌گذاری، احداث تصفیه‌خانه، ایستگاه پمپاژ و مخزن ذخیره با اعتباری بالغ بر ۲۴۹ میلیارد ریال صورت می‌گیرد، افزود: پروژه انتقال آب به محور غرب و مرکز اصفهان (شهید فهمیده) با اجرای بیش از ۱۱ کیلومتر لوله‌گذاری با هزینه‌ای بالغ بر ۱۶۷ میلیارد ریال در دستور کار قرار گرفت؛ این پروژه  با هدف رفع مشکل افت فشار آب ساکنین محور غرب و شمال غرب اصفهان و منطقه خمینی‌شهر عملیاتی شد.

امینی با اشاره به طرح آب‌رسانی خوانسار اعلام کرد: طرح آب‌رسانی به خوانسار با اجرای ۳۷ کیلومتر خطوط لوله‌گذاری ساخت ۲ ایستگاه پمپاژ و تصفیه‌خانه آب همچنین احداث مخزن ذخیره آب ۵ هزار متر مکعبی با اعتباری بالغ بر ۲۰۲ میلیارد انجام گرفت.

وی هدف از اجرای پروژه آب‌رسانی به شهر گز را رفع مشکل کاهش فشار آب همچنین رفع کمبود آب در این شهر در فصل تابستان برشمرد و تصریح کرد: پروژه آب‌رسانی به شهر گز با اجرای ۱۱.۷ کیلومتر لوله‌گذاری و هزینه‌ای بالغ بر ۱۵۶ میلیارد ریال به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیر عامل شرکت آبفا استان اصفهان، آبرسانی به شهرک‌های صنعتی را بسیار حائز اهمیت خواند و اعلام کرد: در هفته دولت آب‌رسانی به شهرک‌های صنعتی مبارکه و ده‌سرخ افتتاح می‌شود؛ این در حالی است که با اجرای این پروژه تمامی واحدهای صنعتی مستقر در این شهرک‌های صنعتی از آب شرب سالم و بهداشتی بهره‌مند می‌شوند.

وی ادامه داد: این پروژه با اعتباری بالغ بر ۸۰ میلیارد ریال عملیاتی شد؛ همچنین مخازن هزار مترمکعبی و ۲ مخزن ۲ هزار مترمکعبی در شهرهای مبارکه، طالخونچه و دیزیچه به همراه فیلتر پرس تصفیه‌خانه فاضلاب صفائیه جمعاً با هزینه‌ای بیش از ۱۲۳ میلیارد ریال به بهره‌برداری می‌رسد.

امینی به اهمیت اجرای پروژه میدان استقلال اشاره کرد: در هفته دولت پروژه میدان استقلال به بهره‌برداری می‌رسد؛ این پروژه به منظور آماده‌سازی، احداث و بهسازی میدان استقلال در ورودی شمال غرب اصفهان با بیش از ۶ کیلومتر بهسازی، نوسازی و جابجایی خطوط انتقال اصلی آب و فاضلاب با هزینه ۱۴۰ میلیارد ریال انجام گرفت.