به گزارش پایگاه خبری ربیع، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با تأکید بر توسعه و اصلاح شبکه‌های آب و فاضلاب در سطح استان عنوان کرد: طی یک سال منتهی به بهمن سال ۹۸ بیش از ۲۶۰ کیلومتر شبکه فاضلاب با هزینه بالغ بر ۱۳۰۰ میلیارد ریال و ۲۲۵ کیلومتر شبکه آب با اعتباری بیش از ۹۶۰ میلیارد ریال در سطح استان اصفهان اجرا شد.
هاشم امینی خدمات‌رسانی به روستاها را بسیار ضروری برشمرد و بیان داشت: برخورداری روستاییان از خدمات شرکت آب و فاضلاب از اولویت‌هایی است که در دستور کار قرار گرفته و در سال جاری اجرای تأسیسات شبکه فاضلاب در بیش از ۱۱ پارچه روستا در شهرستان فلاورجان با اعتباری بالغ بر ۹۱۰ میلیارد ریال در دستور کار قرار گرفت.
وی به افتتاح تصفیه‌خانه فاضلاب در شهر خوانسار پرداخت و اعلام کرد: در سال ۹۸ تصفیه‌خانه فاضلاب و فاز اول شبکه فاضلاب خوانسار با اعتباری بالغ بر ۲۰۰ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید که به دنبال اجرای این پروژه ۳۲ هزار نفر در شهرستان خوانسار از خدمات شبکه فاضلاب خوانسار می‌توانند بهره‌مند شوند.
مدیرعامل شرکت آبفا استان اصفهان به اجرای پروژه خط آبرسانی به گلشهر و مجتمع‌های روستایی گلپایگان اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: با اجرای پروژه آبرسانی به گلشهر جمعیتی حدود ۱۰ هزار نفر و با اجرای مجتمع آبرسانی جلگه اهالی ۴۱ روستا از آب شرب سالم و بهداشتی برخوردار می‌شوند. اجرای این پروژه تاکنون هزینه‌ای بالغ بر ۱۳۰ میلیارد ریال در بر داشته است.
وی افزود: پروژه آبرسانی به مجتمع روستایی جلگه شامل اجرای ۱۰۰ کیلومتر خطوط انتقال، ۱۸۰ کیلومتر خطوط شبکه توزیع و ساخت ۹ باب مخزن با حجم ۵ هزار مترمکعب است که در فاز اول طرح آبرسانی به مجتمع روستایی جلگه ۳۱ کیلومتر از ۱۰۰ کیلومتر خطوط انتقال اجرا شد و ۱۵ کیلومتر از ۱۸۰ کیلومتر شبکه توزیع عملیاتی شده است.
وی با بیان اینکه مخزن ۲ هزار مترمکعبی و خط انتقال شهر برف‌انبار با اعتباری بیش از ۵۶ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید، اظهار داشت: در سال گذشته با در مدار قرار گرفتن، ایستگاه پمپاژ و مخزن ۲ هزار مترمکعبی قهجاورستان آب شرب مشترکین با فشار یکسان به صورت پایدار تأمین شد و با استقرار سیستم تله‌متری و تله‌کنترل در تأسیسات آبرسانی آب، عادلانه میان بیش از ۳ هزار و ۳۰۰ مشترک در قهجاورستان توزیع می‌شود. هزینه اجرای این پروژه نیز ۸ میلیارد ریال به همراه داشت.
هاشم امینی هزینه بهره‌برداری از پروژه‌های آب و فاضلاب در شهرستان فریدن را ۲۵ میلیارد ریال دانست و گفت: در سال گذشته مخزن ۲ هزار مترمکعبی نیک‌آباد جرقویه با اعتباری بالغ بر ۸ میلیارد ریال در مدار بهره‌برداری قرار گرفت.
وی با اشاره به بهره‌برداری از پکیج تصفیه‌خانه فاضلاب مسکن مهر و سوله فیلترهای شنی فریدونشهر گفت: برای اولین بار در کشور پکیج تصفیه فاضلاب دفنی پلی اتیلن به روش EBBR در واحدهای مسکن مهر فریدونشهر به بهره‌برداری رسید. این پروژه با هزینه بالغ بر ۵/۹ میلیارد ریال انجام گرفت.
امینی اعلام کرد: پکیج پلی اتیلن تصفیه فاضلاب مسکن مهر فریدونشهر با ظرفیت ۲۱۰ مترمکعب در روزبا آخرین تکنولوژی روز دنیا عملیاتی شد، به‌طوری که فرایند تصفیه با بهترین کیفیت انجام می‌شود و نیز با اجرای این پروژه بیش از ۲۶۴ واحد مسکونی تحت پوشش دفع بهداشتی فاضلاب قرار می‌گیرد.
وی گفت: سوله فیلتر شنی ایستگاه پمپاژ شماره ۲ چشمه لنگان با هدف محافظت از یخ‌زدگی فیلتر شنی و نیز افزایش راندومان فیلترها در دستور کار قرار گرفت.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با اجرای پروژه هوشمندسازی شبکه توزیع آب در تودشک، گفت: آب شرب در تمام ساعات شبانه‌روز کاملا هوشمندانه و بدون دخالت نیروی انسانی، متناسب با دمای هوا، پیک مصرف و ساعات مختلف شبانه‌روز میان مشترکین به صورت عادلانه توزیع می‌شود. تودشک اولین شهر در ایران است که ۴۲ کیلومتر از شبکه توزیع آن به صورت هوشمندانه و آنلاین مانیتورینگ و کنترل می‌شود، این پروژه با اعتباری بالغ بر ۵۰۰ میلیون تومان به بهره‌برداری رسید.