مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس با حضور فرماندار ، معاونین ،کارکنان و اعضای پایگاه بسیج امام حسن عسگری (ع) فرمانداری ویژه کاشان در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.
به گزارش خبرگزاری ربیع ، فرماندار در این مراسم گفت: شهدا در اعتقاداتشان راسخ ، در اخلاق فردی متواضع و با همت و جدیت برای دفاع از کشور جهاد کردند و به عهد خود با شهدا و امام شهدا وفادار ماندند.
دکتر حمیدرضا مومنیان افزود: شهدا اسطوره های واقعی کشور هستند و شایسته است اخلاق ، روحیات و روش و منش آنان برای همگان به خصوص نسل جوان تبیین و تشریح شده و بعنوان الگو و سرمشق مدنظر قرار گیرد.
وی تأکید کرد: شهدا در خانواده هایی پرورش یافته اند که اصول و ارزش ها را محترم شمرده و فرهنگ ایثار و شهادت را به فرزندان خود انتقال داده اند. شایسته است جامعه ،  خانواده شهدا را تکریم کرده و احترام نماید.
مومنیان گفت: بزرگ ترین و خطرناک ترین آفت دفاع مقدس سیاسی کردن آن است . هیچ کس نمی تواند بگوید شهدا از این گروه و یا آن گروه است. نباید بگذاریم این پیکر واحد به واسطه جریان های سیاسی چندتکه شود. همانطور که مقام معظم رهبری در فرمایشات خود به این مهم اشاره نموده اند. دفاع مقدس ، ایثارگران ، شهدا و خانواده های آنان آبروی نظام هستند و حفظ این آبرو یک وظیفه ملی و همگانی است.
فرماندار افزود: شایسته است ریشه های اعتقادی و ویژگی های دوران دفاع مقدس به خوبی شناسایی شده و نتایج آن در روح و جان جامعه جاری گردد. با بررسی در زندگی شهدا پی می بریم که آنان اسطوره های واقعی تاریخ ایران زمین هستند. اسطوره هایی که به سادگی در کنار ما حضور داشته ، زندگی کرده اند و کافی است یکی از هزاران مظهر رشادت آنان که در دوران دفاع مقدس متبلور گردیده است به درستی در جامعه امروز انتقال دهیم. آن وقت خواهیم دید که می تواند در جامعه جریان سازی نموده و نتایج ارزشمندی داشته باشد.
وی افزود: انتقال مفاهیم ارزشی و رشادت ها و جانفشانی های دوران دفاع مقدس به نسل جوان و نسلی که انقلاب و دفاع مقدس را ندیده و تجربه نکرده است یک ضرورت جامعه ی امروز ماست ولی مغفول مانده است. رسالت ما این است که همه این رشادت ها در قالب های هنری ، داستان کوتاه و تصویرگری برای فرزندانمان ارائه نماییم.
مومنیان تأکید کرد: نباید به گونه ای رفتار کنیم که مردم تصور کنند شادی جامعه در تقابل با فرهنگ ایثار و شهادت است. این برنامه دشمن است که بنا دارد در بین مردم تفرقه ایجاد کند. همه ما قرار است دشمن را زیرپا له کنیم قرار نیست خودمان را تخطئه نموده و مقابل هم بایستیم. ظواهر جوانان و طرز لباس پوشیدن آنان معیار و محک واقعی برای ارزیابی یک جوان نیست. ذات وجودی جوانان خدایی و متعالی است و هر زمان که جامعه نیاز داشته است به صحنه آمده اند و از کشور و اهداف نظام دفاع کرده اند.
فرماندار یادآور شد: پیشرفت و تعالی در جامعه شاد و بانشاط ایجاد شده و منشأ اثر می گردد. ضروری است مهارت های خود را در همه عرصه ها ارتقاء دهیم. در عرصه موشکی ، نظامی ، دیپلماسی و اقتصادی باید تلاش نموده و پیشرفت کنیم. هیچکدام نافی دیگری نیست و چنانچه در هر حوزه اشکالاتی هم وجود داشته باشد باید در راستای قانون و مقررات رفع نماییم.
مومنیان گفت: برخی از رزمندگان دفاع مقدس که سال ها در عرصه جهاد و ایثار جانفشانی نموده اند اکنون در جامعه بی نام و نشان زندگی می کنند. بر اساس گفته امام راحل نباید بگذاریم آنان به در پیچ و خم بوروکراسی اداری به حاشیه رفته و مردم و جامعه از برکات وجودی آنان محروم گردد.