به مناسبت دهه کرامت برنامه‌های ویژه‌ و بیش از ۵۰ جشن در مناطق ۱۵گانه شهرداری و محلات اصفهان با عنوان «هر محله یک رواق» برگزار می‌شود.

به گزارش ربیع به نقل از صاحب نیوز، مهدی جمالی نژاد اظهار کرد: مردم اصفهان همواره مردمی ولایی و مذهبی بوده و در تاریخ این موضوع به ثبت رسیده است، لذا ولادت ائمه اطهار (ع) برای آنان معنی خاصی می‌دهد که باید این ایام در شهر قابل‌لمس و درک باشد.

وی با تأکید بر اینکه برگزاری مراسم مذهبی در ولادت‌ها و شهادت‌های اهل‌بیت (ع) می‌تواند به معرفی شعائر دینی بینجامد، ادامه داد: معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری اصفهان در این زمینه به‌صورت قوی و علمی ورود پیداکرده و توانسته سطح آگاهی شهروندان را در این زمینه ارتقا ببخشد.

شهردار اصفهان اضافه کرد: برگزاری بیش از ۵۰ جشن به مناسبت دهه کرامت می‌تواند نشاط خاصی در سطح جامعه ایجاد کند که این نشاط به مشارکت بیشتر شهروندی در برنامه‌های مدیریت شهری ختم خواهد شد.

وی بیان کرد: نورپردازی، نصب برنر و لمپست، پلاکارد و … بخشی از فضاسازی شهری در اصفهان در این ایام بوده است.

جمالی نژاد اضافه کرد: امروزه وظایف و خدمات شهرداری‌ها به شهروندان توسعه‌یافته و ارائه برنامه‌های فرهنگی نیز بخشی از این وظایف است که می‌تواند در پیشبرد اهداف فرهنگی شهر مؤثر باشد.

دهه کرامت در ایران از روز ولادت باسعادت حضرت فاطمه معصومه (س) آغاز و تا روز ولادت باسعادت برادر بزرگوارشان، امام رضا (ع) ادامه می‌یابد.