زهرا نصیری

به گزارش ربیع به نقل از روزنامه کیمیای وطن ،رئیس اداره آموزش در صنایع فنی و حرفه‌ای استان اصفهان گفت: جهت توانمند سازی وارتقاء مهارت شاغلین اتحادیه برق و الکتریک شهرستان اصفهان آموزشی الزامات مقررات ملی دراجرای تاسیسات برق ساختمان برای ۵۰ نفر از شاغلین این حوزه از دهم تا پانزدهم مهرماه در این اداره برگزار گردید.

ایرج توکلی، افزود: در این کلاس آموزشی با استفاده از اساتید مجرب شرکت کنندگان با مباحثی از قبیل مقررات، مسئولیت‌ها و وظایف قانونی مجری, اشنایی با دستورالعمل‌ها وآیین نامه‌های برق، ایمنی در تاسیسات برق، مسیر سازی، نقشه خوانی برق وآزمایش وتحویل به مشتری را فرا می‌گیرند.

ضرورت حمایت همه جانبه مجلس

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان اصفهان نیز در دیدار با نماینده مردم نطنزدرمجلس با برشمردن ظرفیت‌های بالقوه این شهرستان گفت: با همکاری بخش غیردولتی می‌توان گام‌های مؤثری در توانمندسازی و اشتغال جوانان برداشت.

ابوطالب جلالی، تاکید کرد: با توجه به توان بالای مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای در پاسخگویی به نیازجامعه، حمایت همه جانبه مجلس شورای اسلامی ضروری است.

ارتباط تنگاتنگ صنایع و مراکز آموزشی

مدیر کل فنی و حرفه‌ای استان اصفهان در دیدار بامدیر عامل شرکت مدیریت تولید برق اصفهان بر ارتباط مراکز آموزشی با صنایع استان تاکید کرد و گفت: یکی از دلایل بیکاری جوانان به خصوص قشر تحصیلکرده کم توجهی به آموزشهای مهارتی در مجموعه آموزشهای رسمی است.

جلالی، ضمن اشاره به پتانسیل بالای آموزشی اداره کل اصفهان در ارائه خدمات آموزشی به صنایع، آمادگی این اداره کل را به منظور همکاری در ارتقاء مهارتی شاغلین نیروگاه اصفهان اعلام داشت.

در ادامه شیرانی مدیر عامل نیروگاه اصفهان ضمن معرفی نیروگاه اصفهان و نقش بسزای آن در تولید برق استان گفت: در کشورهای توسعه یافته، ارتباط مستمر و پویای صنعت و مراکز آموزشی سیکل مثبتی را به وجود آورده که از طریق آن، این دو مجموعه به توسعه و رشد همدیگر کمک می‌کنند و تأثیر چشمگیری در ارتقاء فرآیند کار خواهد داشت.