به گزارش پایگاه خبری ربیع،همزمان با ایام موفور السرور ماه ربیع‌الاول و به مناسبت سالروز آغاز امامت صاحب‌الزمان مهدی موعود (عجل الله تعالی فرجه الشریف) همایش بزرگ دوچرخه‌سواری با حضور گسترده شهروندان و علاقه‌مندان این رشته ورزشی در شهر قم برگزار شد.

این همایش به همت خادمان شهر کریمه اهل بیت(سلام الله علیها) در سازمان فرهنگی، هنری و ورزشی شهرداری قم، صبح روز جمعه از میدان توحید در منطقه ۲ شهرداری قم آغاز و در ادامه با عبور از میدان شهید امینی بیات و میدان نبوت، در ایستگاه پایانی در جوار امامزاده سید معصوم به اتمام رسید.

مراسم پایانی و اهداء جوایز این همایش نیز با حضور مالکی‌نژاد رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر قم، مدیر عامل سازمان فرهنگی هنری و ورزشی شهرداری قم و  برخی از مدیران و مسئولین استانی و شهری برگزار و به شرکت‌کنندگان در این همایش به قید قرعه جوایزی اهداء شد.

همایش دوچرخه‌سواری از نخستین ویژه‌برنامه‌های شهرداری قم در جهت بزرگداشت و معرفی سالروز ورود حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها به شهر قم به عنوان “روز قم” بود که با حضور کم‌نظیر علاقه‌مندان به ویژه نوجوانان و دانش‌آموزان در منطقه ۲ شهرداری قم برگزار گردید.

هیئت دوچرخه‌سواری استان قم، سازمان تبلیغات اسلامی، ستاد اقامه نماز استان قم، دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم و برخی دیگر از دستگاه‌ها، نهادها و مجموعه‌های فرهنگی ورزشی استان در کنار سازمان‌ها و مناطق شهرداری قم نیز از دیگر مشارکت‌کنندگان در اجرای این همایش بودند.